Megvan a legszerencsésebb kereskedő? 16 dollárból csinált 3 milliót 2 hét alatt

Egy szerencsés kereskedő két héttel ezelőtt mindössze 16,20 dollárért vásárolt egy Solana alapú mémcoint, és 10 napig hagyta a tárcájában. Közben figyelte, ahogy a token értéke az egekbe szökik. A kereskedő ezután a következő három napban lassan elkezdte kiszedni a profitot. A végén 3 millió dollárt tett zsebre.

Egy „6r3W” kezdetű Solana tárca 16 dollár értékben vásárolt a Peanut the Squirrel (PNUT) mémérméből október 31-én, amikor az még a Pump.fun token launchpadon volt. Ez egy olyan platform, amely lehetővé teszi, hogy bárki olcsón és egyszerűen tokent hozzon létre, és amely az év eleje óta több mint 3 millió új érme bevezetését segítette elő. A vásárlás időpontjában a PNUT piaci kapitalizációja alig érte el a 10 000 dollárt.

A Peanut the Squirrel (PNUT) a közösségi médiában a szenzációvá vált házi mókus által inspirált mémérme. Mielőtt a Peanut világszerte címlapokra került volna, már több mint 500 000 követőt gyűjtött össze az Instagramon. Aztán New York állam hatóságai lefoglalták a mókust, egy Fred nevű mosómedvével együtt, majd elaltatták a kisállatot, mert attól tartottak, hogy veszettséget kaphatott. A történet ezután kapott igazán lángra.

Trump és Musk is felszállt a vonatra

Ahogy az emberek elkezdtek zúgolódni a háziállat halála miatt, Elon Musk is csatlakozott a harchoz egy sor tweettel. Az ügy aztán még politikai témává is vált az amerikai elnökválasztás előtt. JD Vance megválasztott alelnök akkoriban azt nyilatkozta, hogy Donald Trumpot is „lázba hozta” a történet.
Ez idő tájt már a PNUT mémérme piaci kapitalizációja elérte a 120 millió dollárt, majd Trump választási győzelme után még tovább emelkedett, 180 millió dollárra. De szerencsés kereskedőnk mégsem adta el az „acélmogyorót”.

Pnut árfolyam

PNUT árfolyam

Ez bölcs lépésnek bizonyult. A hét elején a PNUT lett az első Pump.fun token az ACT mellett, amelyet azonnali kereskedésre jegyeztek a Binance kriptotőzsdén. A PNUT árfolyama néhány óra alatt 247%-kal ugrott meg, és a következő nap során már 530 millió dolláros piaci értéket ért el.

Ekkor döntött úgy a szerencsés kereskedő, hogy először kezdi el eladogatni a készletét. Hat órán át tartó 48 tranzakció során a „6r3W” tárca több mint 95 000 dollár értékben adott el PNUT-ot – ez már szép nyereség, de még itt nem fejeződik be a történet.

A közösségi média hajtotta fel a token árát

A new york-i hatóságok aztán csütörtökön felfedték, hogy sem Peanut, sem Fred nem volt veszett. A közösségi médiában hatalmas felháborodás tört ki, és a PNUT mémcoin értéke további 390%-ot ugrott meg, 462 millió dollárról több mint 2,2 milliárd dollárra. Ez alatt a gyors exponenciális növekedés alatt szerencsés kereskedőnk már teljesen kiürítette a tárcáját.

Több mint 16 óra leforgása alatt a kereskedő dollárköltség átlag alapján megszabadult a tokenjeitől. Ez egy olyan módszer, amely a készlet egy részét egy bizonyos idő alatt adja el, hogy csökkentse a rossz időzítés hatását egy volatilis piacon. Ennek eredményeként a mémcoin által kevesebb mint két hét alatt 16 dollárból 3 millió dollárt csinált.

Ez a szóban forgó tárca naponta több ezer tranzakciót dolgoz fel, többnyire alacsony piaci kapitalizációjú tokenekre játszva a Pump.fun-on. Néhány ilyen szerencsejátékból tisztességes nyereség lett, de soha nem sikerült még több millió dollárt összeszedni.

Tehát most, hogy ez a kereskedő multimilliomos lett, itt az ideje, hogy megköszönje a szerencsecsillagának, és felhagyjon az aktivitásával? De nem így történt. A tárca aktivitása az elmúlt napokban azt mutatja, hogy még mindig allokál néhány dollár értékű SOL-t minden egyes mém érmére a Pump.fun-on, ami megtetszik neki.

Ez a cikk is érdekelhet: A milliomosok növekvő száma: Mely országok állnak az élvonalban?