Megugrott a bitcoin bányászok tartalékainak mutatója
A Bitcoin ára egy ideje stagnál, és a lélektani 30 000 dolláros szint alatt kereskedik. Azonban a legfrissebb on-chain adatokból kiderült, hogy a BTC bányászok tartalékai a borús piaci körülmények ellenére növekedni látszanak, ami a növekvő piaci bizalomra ad jelet.
A CryptoQuant adatai szerint a bitcoin bányász tartalékok mennyisége a májusi 1,826 millióhoz képest tegnap, július 30-án 1,841 millió volt.
A most tapasztalt, és egyben az elmúlt 12 hónap legélesebb kiugrása arra utal, hogy több bányász választja inkább a HODL-taktikát, mint az érmék eladását rövid távon. Ez a viselkedés növeli a kriptopiaci bizalmat, ami pozitív hatással bír mind az árfolyamra, mind az iparág egészére.
A kriptoban a bitcoin bányászok tartalékai az összes bányász és bányászpool kezében lévő BTC mennyiséget jelentik. Ez egy fontos mutató az árfolyamra nézve. Jelzi, hogy összesen mennyi BTC-t kell még likvidálni. Gyakran megesik, hogy a bányászok eladják érméiket, hogy fedezzék a működési költségeket és profitot realizáljanak. Emiatt a trackerek szeretik figyelemmel követni a bányászok kereskedési szokásait, mivel ezáltal élesebb betekintést nyernek a piaci hangulatba.
A növekvő BTC bányász tartalék és a viszonylag stabil és egyenletes árfolyamok optimizmusra utalnak a bányászok körében. Ez javíthatja a hangulatot és növelheti a bányászok bizalmát, ami a későbbiekben esetleg fellendítheti az árakat. A cikk írásának pillanatában a BTC 29 384 dolláron kereskedik.
A Bitcoin ETF jóváhagyása felröpítené az árakat
Az elkövetkezendő hónapokban a BTC árát befolyásolhatja az Egyesült Államok szabályozó hatóságának döntése, miszerint jóváhagyják a bitcoin alapot (ETF), vagy sem. A Bitcoin ETF jóváhagyása lehetővé tenné az intézményi szereplők számára, hogy portfóliójukba vegyék a Bitcoint, tőkét juttatva a kriptopiacokra és potenciálisan növelve a likviditást. Ez azt jelentené, hogy minden intézményi vagyonkezelő, aki ilyen ETF-fel rendelkezik, egyfajta letétkezelő lenne. Így ki kellene építeniük saját letétkezelési infrastruktúrájukat, amely jelentős fejlődést hozna az iparágnak. Továbbá a tömeges elfogadás a jobb hozzáférhetőség miatt, a 2024-es feleződéssel együtt, erős indikátora lenne egy olyan ciklusnak, amelyben az árak elszabadulhatnak, aminek következtében jelentős források kerülnének az ágazatba
Az árral kapcsolatos tényezőkön túlmenően a Bitcoin proof-of-work hálózatát folyamatos kritika éri a működéséhez szükséges jelentős energiafogyasztás miatt. A környezetvédelmi aggályokra válaszul Kína még 2021-ben betiltotta a Bitcoin- és kriptobányászati tevékenységeket, ami a hálózat hash-arányának csökkenéséhez vezetett, és negatívan hatott a BTC árára.