Meggondolta magát az EU, lazít a Bitcoin-bányászok szabályozásán

Az Európai Unió úgy döntött, hogy a Bitcoin-bányászokat mentesíti a kriptoeszközök piacáról szóló rendeletben (MiCA) meghatározott szigorú jelentéstételi követelmények alól.

A lépés jelentős változást jelent az EU Bitcoin-bányászokhoz való megközelítésében, felismerve a szektor kulcsfontosságú szerepet.

Kivonják a MiCA szabályozás alól a Bitcoin-bányászokat

Az Európai Unió (EU) olyan mentességet vezetett be, ami nagy könnyebbséget jelent a Bitcoin-bányászok és a Proof-of-Stake (PoS) validátorok számára.

Az európai pénzügyi szabályozók úgy döntöttek, hogy nem vetik ki a bányászokra a piaci visszaélésekkel kapcsolatos jelentéstételi kötelezettséget, amely szabályozás arra kényszeritette volna a bányászokat, hogy kedvezőbb jogi környezettel rendelkező országokba települjenek át.

A kriptoeszközök piacairól szóló rendelet (MiCA) által meghatározott szabályok szerint a PPAET-ek kötelesek figyelemmel kísérni és jelenteni a piaci visszaéléseket. Azonban az új szabályozás áthárítja az ellenőrzést a digitális eszközökkel kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtó szolgáltatókra (CASP-k), például a kriptopénz-tőzsdékre.

A frissítéssel kapcsolatban Patrick Hansen, a Circle EU-stratégiáért és -politikáért felelős igazgatója kifejtette, hogy a szabályozó hatóságok azért igyekeznek rugalmasak lenni a kriptovalutával kapcsolatban, hogy egyensúlyt teremtsenek az innováció és a megfelelés között.

„Az ESMA úgy döntött, hogy nem határozza meg mereven a PPAET-eket a szabályozástechnikai standardokban (RTS), így a piac fejlődésével együtt a rugalmasság is megmarad.”

Folytatta Patrick Hansen.

A 2023 júniusában hatályba lépő MiCA-szabályok célja az egyértelmű jogi keretet megteremtése volt a kriptoeszközök számára, ezáltal megteremtve a biztonságot és átláthatóságot az európai piacon.

Bár a MiCA-t sokan dicsérték a kriptoipar szabályozásának átfogó megközelítése miatt, a Bitcoin-bányászok és validátorok konkrét bevonása a piaci visszaélések bejelentésébe nem kívánt következményekhez vezethetett volna. A szereplők kizárásával az EU megnyugtatta az iparágat, hogy nem fogja szükségtelenül túl szigorú szabályokkal terhelni az ágazatot.

Kapcsolódó: