A Tether lett az egyik legnagyobb bitcoin-tulajdonos

A Tether stabilcoin-kibocsátó 2025 első negyedévében újabb 8888 bitcoint szerzett be, mintegy 735 millió dollár értékben. Ezzel a legutóbbi vásárlással a Tether teljes Bitcoin-állománya 100521 darabra emelkedett, amelynek jelenlegi piaci értéke körülbelül 8,34 milliárd dollár. Ez 3105 milliárd forint – bődületesen nagy szám. A vállalat tehát tovább erősíti tartalékait a kriptovaluták iránti növekvő érdeklődés közepette. Az USDT stabilcoin mögött álló vállalat tartalékképzési stratégiája részeként folyamatosan vásárolja a legnagyobb kriptovaluta coinjait.

A Tether az egyik legnagyobb Bitcoin-birtokos

A Tether 2023 májusában vállalta, hogy negyedévente nyereségének 15%-át Bitcoin-vásárlásokra fordítja. Ennek a megközelítésnek a célja, hogy diverzifikálja és erősítse tartalékeszközeit, miközben erősíti a bitcoin szerepét mérlegében. A mostani vásárlással a Tether az egyik legnagyobb intézményi Bitcoin-tulajdonossá nőtte ki magát. A piaci ingadozások ellenére folytatja a Tether ezt a stratégiát, hogy megőrizze dominanciáját a stabilcoin-piacon és biztosítsa a hosszú távú stabilitást. A Bitcoin-stratégiája mellett a Tether aktívan bocsátja ki az új USDT stabilcoinokat is. Csak március végén egyetlen nap alatt a vállalat további egymilliárd USDT-t bocsátott ki a TronDAO platformon, így a Tron teljes USDT-kínálata meghaladja a 8 milliárd dollárt.

A Circle, az USDC stabilcoin kibocsátója a Tetherhez képest más Bitcoin-stratégiát alkalmaz. Míg a Tether aktívan vásárol Bitcoint a tartalékolási stratégiája részeként, a Circle az USDC stabilcoinjának szélesebb körű pénzügyi alkalmazásokra való felhasználására összpontosít. A Circle célja a globális fizetések átalakítása azáltal, hogy blokklánc-alapú stabilcoinja révén gyorsabbá, olcsóbbá és biztonságosabbá teszi a tranzakciókat.

Stratégiája magában foglalja az USDC használatának kiterjesztését és hasonló fiat-alapú stabilcoinok kifejlesztését más valuták, például az euró számára. Ez a megközelítés a Circle-t a kriptós ökoszisztéma egyik kulcsszereplőjeként pozícionálja, amely a Tether után a második legnagyobb stabilcoin-kibocsátó. Szóval ha valakiben felmerül a kérdés, akkor elmondható, hogy míg az USDT mögötti tartalékok masszív része a bitcoin, addig az USDC tartalékok részét nem képezi a BTC. Ők leginkább fiat pénzzel és rövid lejáratú amerikai államkötvényekkel fedezik coinjukat.