A Maker képes lesz távolról befagyasztani az új USDS stabilcoinját

A Maker, a DAI stabilcoint kibocsátó szervezet úgy döntött, hogy bevezeti a tokenek távoli befagyasztásának lehetőségét.

Az elmúlt időszakban arra ösztönözték a felhasználókat, hogy a DAI-t egy új stabilcoinra, az USDS-re váltsák, ami a bennfentesek számára lehetőséget biztosít az érmék távoli befagyasztására. A közösség aggódik, sokan a protokoll decentralizációját féltik.

Befagyaszthatóvá válik az USDS?

Az önmagát decentralizált autonóm szervezetnek (DAO) nevező szervezet évek óta úgy írja le a DAI-t, mint „decentralizált valutát, amelyet semmilyen entitás vagy tényező nem befolyásol”. Most, a leírás megváltozott, és a honlap tetején egy sokkal rövidebb „Egy jobb, okosabb valuta” mondat jelenik meg.

Ezzel párhuzamosan a Maker új stabilcoinja is változott. Az USDS állítólag olyan funkcióval fog rendelkezni, amely lehetővé teszi a kibocsátónak a tokenek befagyasztását. Az online fórumok felhasználóinak többsége látszólag nem támogatja a döntést, sőt, vannak akik a decentralizáció végét látják a funkcióban.

Ez nem hiúsítja meg teljesen a projekt célját? Lemaradtam valamiről?

kérdezte a 150 ezer követővel rendelkező Monad marketingese az X-en.

A Maker bennfentesei megjegyezték, hogy bár a távoli befagyasztási funkció aktiválása a cél, a pontos ütemterv a láncban történő aktiváláshoz hónapokba vagy akár évekbe is telhet. Augusztus 27-én a protokoll társalapítója is megszólalt, hogy tisztázza a helyzetet.

Rune Christensen kifejtette, hogy az induláskor nem lesz befagyasztási funkció, mivel ez csak egy frissítési képesség. A cél, hogy az irányítás az adatok figyelembevételével eldönthesse, hogy hogyan vezessen be egy fagyasztási funkciót, a kockázati tényezők elleni védelem érdekében.

A Cinneamhain Ventures partnere, Adam Cochran megjegyezte, hogy erre azért volt szükség, hogy az új stabilcoin mögött amerikai állampapírok is állhassanak. Szerinte a megfelelő hozamfedezet eléréséhez, még a másodlagos kincstári ügyletek esetén is, szükséges egy befagyasztási funkció és egy VPN blokkoló.

A Maker a héten átnevezte magát Skyra, és ezzel együtt a DAI stabilcoinját is átnevezte USDS-re. A projekt honlapja blokkolja a VPN-en keresztüli hozzáférést, ami tovább szította a DeFi közösség gúnyolódását.

Cochran erre reagálva azt mondta, hogy a befagyasztási funkció és a VPN-blokkok “olyan kompromisszumot jelentenek, amelyről az iparágnak döntenie kell. Szerinte nem elvárható, hogy úgy használják az amerikai TradFi rendszer előnyeit, hogy nem alkalmazzák annak szabályrendszerét.

Mások is befagyasztják a stabilcoinokat

Fontos megjegyezni, hogy a központosított stabilcoinok, mint például a Tether USDT szintén befagyasztható a kibocsátó által. Erre pedig akadt már példa, mikor idén májusban a vállalat 5,2 millió dollár értékű USDT-t zárolt, egy adathalász csalás miatt.

Most úgy tűnik, hogy a Maker is ezt az utat választotta annak érdekében, hogy teljesítse végjáték” ütemtervét, amely magában foglalja a stabilcoin valós eszközökkel való fedezetét és a kínálat skálázását a Tetherrel való versengés érdekében.

Véget ért a Maker befolyásmentes korszaka, érkezik az USDS

Elérkezett a Maker “semmilyen szervezet által nem befolyásolt” korszakának vége. Bár bizonyos DAI tokeneket, amelyek nem rendelkeznek távoli befagyasztási funkcióval, továbbra is forgalomban tartanak, a DAI helyett az új stabilcoin, az USDS kerül az előtérbe.

A jelenleg folyamatban lévő kivezetési időszak alatt a DAI és az USDS között 1:1 konvertibilitás lesz elérhető. Emellett a  felhasználókat egy sor pénzügyi jutalommal ösztönzik az USDS-re való átállásra.

A Maker egy új kormányzati tokent, a SKY-t is bevezeti, amely a tervek szerint jobb lesz a Maker korábbi kormányzati tokenjénél. Az alapító és vezető Rune Christensen biztosította rajongóit, hogy ezek a változások hatalmas tőkeösszegeket vonzanak majd a Makerhez, amelyek szerinte három éven belül elérhetik a Tether tartalékait.