A lengyel Alior bank is Ethereum elfogadóhely lett
Az Alior Bank, Lengyelország 10. legnagyobb bankja, elindította az Ethereum hálózaton alapuló dokumentum-ellenőrzési rendszert, amely lehetővé teszi ügyfeleinek, hogy, zökkenőmentesen ellenőrizhessék a hivatalos dokumentumok hitelesítését és sértetlenségét, írta a Forbes 2019. június 17-i cikkében.
Az ügyhöz közeli források szerint, az Alior Bank már elindította az új szolgáltatást, amely lehetővé teszi a bank ügyfeleinek, hogy könnyen használhassák az elosztott főkönyvi technológiát (DLT), a kényes dokumentumok hitelességének ellenőrzésére.
Az Alior Bank az egyik első pénzügyi intézmény, amely elfogadja a nyilvános elosztott főkönyvi technológiát, mivel a legtöbb bank és nagy pénzügyi intézet még mindig előnyben részesíti saját engedélyezett blokkláncaikat, a projektek érvényesítéséhez.
Tomasz Sienicki, az Alior Bank blokklánc stratégiai vezetője azt nyilatkozta, hogy a pénzintézet elhatározta, hogy az iparágban olyan innovatív megoldásokat szeretne biztosítani, amelyeket minden érdekelt szervezet könnyen használhat.
Sienicki azt mondta:
Tervünk az, hogy felkavarjuk az állóvizet, ezért innovatív megoldásokat szeretnénk kínálni, és azt akarjuk, hogy más bankok is kövessenek minket. Szívesen vesszük, ha valaki lemásolja a megoldásunkat. Bebizonyítjuk, hogy nyilvános blokkláncokat is használhatunk, még akkor is, ha néhányan azt hiszik, hogy lehetetlen.
Állítólag, a nyilvános elosztott főkönyv technológia elfogadásának oka az, hogy a lengyel pénzügyi szabályozók, köztük a Verseny- és Fogyasztóvédelmi Hivatal is, kötelezővé tette a bankoknak, hogy ügyfeleik hozzáférhessenek a dokumentumaikhoz úgynevezett „tartós adathordozó formájában”.
A színfalak mögött, az Alior már tavaly létrehozta a Blokklánc Kiválósági Központot, hogy segítsen olyan megoldást létrehozni, amely tökéletes lenne a fogyasztók számára, ugyanakkor megfelel a szabályozási normáknak is.
Az Alior blokklánc megoldása olyan intelligens szerződéseket tartalmaz, amelyek tárolják az egyes dokumentumok nevét, valamint a blokkláncon lévő blokkmagasságot is, ahol a dokumentumok tárolásra kerültek.
Így az ügyfelek könnyen megkereshetik a bank által korábban elküldött dokumentumokat, és ellenőrizhetik, hogy a hitelező a közzététel óta módosította-e az eredeti dokumentumot.
Míg a hagyományos pénzügyi ökoszisztéma néhány szereplőjének továbbra is kétségei vannak az elosztott főkönyvi technológia (DLT) képességeivel szemben, egyes bankok kezdenek komolyan ráfeszüln a fejlődő technológiára.
2019 áprilisában írtunk róla, hogy a francia Societe Generale Bank 100 millió eurós fedezeti kötvényt bocsátott ki az Ethereum blokkláncán.