Vigyázat! Adathalász e-mailekkel támadják a Ledger felhasználókat

A hírek szerint csalók egy csoportja adathalász e-mailekkel próbálja meg célba venni a Ledger felhasználókat, hogy hozzáférjenek a tárcákban tárolt kriptovalutákhoz. Az ilyen kártékony e-mailek egyre nagyobb aggodalomra adnak okot, mivel csak szeptemberben a bűnözők segítéségükkel több mint 46 millió dollárnyi kriptovalutát tudtak ellopni.

A Ledger felhasználóknak küldött email egy linket tartalmaz, amellyel az áldozatokat egy biztonsági funkció bekapcsolására hívják fel, amely persze az adataikat hivatott ellopni.

„A Ledger további biztonságos használatához 2024. november 1-jétől kötelező a Clear Signing aktiválása kötelező. A funkció elengedhetetlen eszközei megfelelő védelméhez az adathalász támadásokkal és az egyre kifinomultabb csalásokkal szemben”olvasható az üzenetben.

A Ledger ügyfeleknek küldött adathalász email. Forrás: Cointelegraph.

Az utóbbi időben az ilyen e-mailek egyre gyakoribbá váltak a kriptovalutákat birtoklók körében. Májusban például egy kereskedő 71 millió dollár értékű kriptót veszített az idei év legnagyobb adathalász támadása során, mivel a támadó rá tudta szedni áldozatát, hogy digitális eszközeinek 99%-át a címére küldje.

Az ilyen jellegű támadások során a csalóknak csak szeptemberben mintegy 46 millió dollárt sikerült ellopniuk 10 800 áldozattól. A legjelentősebb mennyiségű rablást szeptember 28-án jelentették, amikor egy adathalász emaillel 12 083 spWETH-ot csaltak ki 32,4 millió dollár értékben. Augusztusban az adathalász csalások 215%-os emelkedést mutattak, és mintegy 9145 áldozattól 66 millió dollár értékű digitális eszközt loptak el. Az ebben a hónapban a legnagyobb rablást egy 55 millió dolláros támadásnak tulajdonítják.

A Ledger hardvertárcái az iparág legnépszerűbbjei közé tartoznak, így az adathalász e-maileket előszeretettel használják ezen eszközök ellen. Mindig érdemes tájékozottnak lenni, mikor bármilyen üzenetre reagálunk. A legjobb módszer az, ha minden esetben ellenőrizzük az e-mailek feladóját, nem nyitunk meg gyanús linkeket, és minden egyes utalás előtt többször ellenőrizzük, hogy a megadott cím valóban a kívánt tárcára mutat-e.