Lecsapott az amerikai titkosszolgálat a Tether bankjánál vezetett számlákra

Az amerikai titkosszolgálat a múlt hónapban több olyan vállalati számlát is zároltatott, amelyet a Tether USDT fedezetkezelő Deltec Banknál vezettek.

A hétfőn nyilvánosságra hozott bírósági dokumentumból kiderül, hogy a titkosszolgálat a múlt hónapban több, a Deltec által ellenőrzött amerikaiakhoz köthető bankszámlát zároltatott és foglalta le az ott elhelyezett mintegy 58 millió dollárt.

A lefoglalásokra kriptopénz-befektetési és egyéb banktranszfer csalásokat működtető szervezett, nemzetközi pénzmosó bűnszövetkezetek elleni nyomozás közepette került sor.

A titkosszolgálat által lefoglalt bankszámlákat a Mitsubishi Bank UFJ Trust nyitotta a Deltecnél vállalati ügyfelek nevében. A titkosszolgálat gyanúja, hogy a bahamai bank egyes ügyfelei határokon átnyúló pénzmosási rendszerben résztvevő fedőcégekkel mosták tisztára az illegális forrásokból szerzett bevételeiket.

A séma keretében állítólag hamis befektetéssel kecsegtető kriptós weboldalak létrehozásával szedték rá az áldozatokat a kriptóik és készpénzük letétbe helyezésére.

Eddig 74 fedőcéget azonosítottak a nemzetközi csalásban

Az amerikai titkosszolgálat eddig 74 fedőcéget azonosított, amelyek részt vettek a nemzetközi csalásban.

A Virginia állam keleti körzetének bíróságán benyújtott eskü alatt tett nyilatkozat szerint a tisztviselők lenyomozták a fedőcégekhez kapcsolódó pénzeszközöket, mielőtt azok a Bahamákon lévő számlákra kerültek volna. Az amerikai titkosszolgálat a végzésben megjegyezte, hogy a séma úgy működött, hogy az áldozatokat arra csábították, hogy digitális vagyonukat vagy készpénzüket olyan számlákra utalják, amelyek valójában nem is léteztek. Az áldozatoknak jelentős hozamot ígértek a befektetéseik után.

A kriptooldalak az áldozatok számlaegyenlegének növekedését mutatták, ezzel ösztökélve őket további befizetésekre, azonban a weboldalakról soha nem történt kifizetés.

A Mitsubishi Bank flagelte a hatóságoknál a számlákat, amelyeket a Deltec az említett fedőcégek, az Axis DigitalLimited és a GTAL nevében vezetett náluk, mivel a bahamai banktól nem tudtak információt elérni a cégekről.

Az amerikai titkosszolgálat arra jutott, hogy a fedőcégek csalásból származó bevételhez jutottak, és azt a banknál vezetett egyik letéti számlára utalták, amelyet aztán továbbutaltak más bahamai számlákra.

A fedőcégek ezeket az utalásokat úgy maszkírozták, hogy kikerüljék a határokon átnyúló utalásokra vonatkozó szigorú ügyfél-azonosító ellenőrzéseket.