Egymillió dollárjába került, hogy Mbappé mémcoinjába fektetett
Több mint egymillió dollárt vesztett egy kriptovaluta-befektető egyetlen óra leforgása alatt, miután bevásárolt az MBAPPE mémcoinból. A coint hamisan promotálták Kylian Mbappé francia futballsztár meghackelt X-fiókján keresztül.
A Lookonchain elemzőcég szerint a befektető csütörtökön egy új tárcát hozott létre, majd 7156 SOL-t vásárolt 1,03 millió dollár értékben, hogy azt egyetlen tranzakción belül MBAPPE tokenre konvertálja. A befektetés értéke azonban pillanatok alatt 9,2 ezer dollárra esett vissza.
Csütörtökön hackerek vették át az irányítást Kylian Mbappe X-fiókja fölött, és több posztban is az MBAPPE Solana-alapú mémcoint promotálták. A Pump.fun platformon elérhető token korábban egyszerűsége miatt szerzett nagy népszerűséget. A felhasználóknak költséghatékony módon teszik elérhetővé, hogy mindössze néhány kattintással mémcoinokat hozzanak létre és indítsanak el.
Volt, aki időben kapcsolt
Több felhasználónak is gyanús volt, hogy az MBAPPE token gyors kiugrást, majd perceken belül lezajló összeomlást produkált. Rámutattak, hogy poszt még másnap reggel is látható volt a futballsztár fiókján. Ennek kapcsán egyesekben az is megfordult, hogy akár a focistának is köze lehet a promotáláshoz. Ennek a cikknek az írásakor egyébként a bejegyzés már nem volt elérhető.
Nem mindenki volt azonban ennyire szerencsétlen. Colin Wu kínai újságíró arról számolt be, hogy egy felhasználó 2 SOL-t, vagyis nagyjából 286 dollárt fektetett a tokenbe, majd a csúcson 1398 SOL (200.000 dollár) nyereséggel sikerült eladnia a mémcoint.
Korábban is visszaéltek már Mbappé nevével
Mbappé személyét nem először használják ki a csalárd szereplők. Korábban 2019-ben és 2020-ban is ellopták a focista identitását, hogy kriptoscamek népszerűsítésére használhassák azt. Ennek során a fényképét használták fel online hirdetésekben, és olyan kriptovalutákat promotáltak vele, mint a Bitcoin. Ezeknek a célja az volt, hogy a gyors megtérülés hamis benyomását keltsék a lakossági befektetőkben.
Kapcsolódó cikkünk: Nyitott könyv az életünk: a személyazonosság-lopás veszélyei
A személyiséglopást Mbappé akkor nem hagyta szó nélkül, és jogi lépéseket kezdeményezett. A francia Pénzügyi Piaci Felügyelet egyébként nagyjából 1100 hasonló átverésről kapott bejelentést 2018-ban, amely összesen 55,5 millió dolláros veszteséget okozott az áldozatoknak.