Kifinomult módszerekkel támadnak a kriptovaluta csalók
A kriptovaluta csalók nemrégiben ügyesen megfogalmazott és kivitelezett e-maileket küldtek ki az FTX és a BlockFi felhasználóknak, amivel milliókat zsebeltek be áldozataiktól.
Miután az FTX kriptotőzsde és a BlockFi is csődbe ment, a szóban forgó platformok felhasználói a beígért kártérítésre várnak. A lassú és fáradságos folyamat azonban próbára teszi türelmüket, ami lehetőséget kínál a csalóknak, hogy kihasználják a helyzetet.
Az utóbbi időben megszaporodtak az FTX és a BlockFi néven futó átverések, amelyek azonnali kifizetések ígéretével édesgetik magukhoz a zöldfülű felhasználókat. A legutóbbi esetről a Plumferno tájékoztatta a kriptovaluta közösséget. Elmondása szerint egy kifinomult e-mailes adathalász csalásról van szó, amivel csak az elmúlt héten már több mint 7 millió dollárt sikerült bezsebelniük. A hackerek állítólag a MailerLite platform feltöréséből származó e-mail listát használják, megteremtve a teret a nagyszabású terveikhez. A blokklánc nyomozó először akkor figyelt fel minderre, amikor az egyik csaló tárcájába 4,5 millió dollárnyi ETH landolt.
A felhasználók jelentéséből kiderült, hogy a csalók rendkívül meggyőző e-maileket küldtek, amelyekben azt ígérték, hogy megkezdődik kártérítésük, ehhez viszont szükségük lesz tárcájukkal aláírni a tranzakciókat. Amint azt az alábbi képernyőfotón is látható, a hackerek már finomítottak módszereiken (így hiába keressük az olyan árulkodó jeleket, mint a hibás nyelvtan vagy a privát kulcsok kérése), ezért egyáltalán nem meglepő, hogy az érintettek nem fogtak gyanút.
Hogyan legyek körültekintőbb?
Bár egyes e-mailek meggyőzőnek tűnhetnek, mindig érdemes a kriptovaluta vállalatok hivatalos weboldalán és kommunikációs csatornáján tájékozódni. Fontos továbbá megjegyezni, hogy az FTX átszervezési terve még nem kapta meg a jóváhagyást, és a kártérítések valószínűleg 2024 második negyedévének végén kerülnek kifizetésre.
Érdemes mindig kétszer (vagy többször) is ellenőrizni a linkeket, weboldal címeket és az e-maileket. Ne kattints a linkekre, hacsak nem győződtél meg arról, hogy az ellenőrzött forrásból származik. Minden gyanús tevékenységet azonnal jelents a megfelelő hatóságoknak, és kérj segítséget a vállalatok hivatalos csatornáján. Nem is gondolnád ugyanis, hogy a csalók mennyire messzire hajlandóak elmenni, hogy megtévesszék áldozataikat!