Kína volt pénzügyminisztere a digitális gazdaság kulcsfontosságú komponensének nevezte a kriptókat

Kína egykori pénzügyminisztere, Zhu Guangyao, arra intette a helyi kormányt, hogy a digitális gazdaság fejlődése érdekében nagyobb hangsúlyt fektessen a kriptovalutákra.

Az ázsiai ország korábbi pénzügyminisztere a Tsinghua Egyetem által szervezett fórumon azt mondta, hogy az államigazgatásnak alaposabban tanulmányoznia kellene a kriptoeszközöket. Mindezt a Donald Trump által tett megjegyzések idézték elő, amelyek az amerikai kampánykörúton hangzottak el.

A Sina News-nak adott interjújában Guangyao úgy vélekedett, hogy a kriptóknak „negatív hatásaik vannak, ezért fontos, hogy ismerjük a kockázatokat és a tőkepiacokra gyakorolt káros hatásaikat”.

„Ugyanakkor naprakésznek kell lennünk a legújabb nemzetközi innovációkkal és politikai változásokkal kapcsolatban is, mivel ezek a digitális gazdaság fejlődésének kulcsfontosságú aspektusai”, magyarázta.

A Sina beszámolója szerint Zhu egyenesen Donald Trump republikánus elnökjelölt megjegyzéseire hivatkozott és úgy gondolja, hogy Pekingnek további lépéseket kell tennie az ügyben.

A júliusi nashville-i Bitcoin-konferencián Trump azt mondta, hogy az Egyesült Államoknak teljes mértékben magáévá kell tennie a kriptoszektort, különben „Kína fogja azt megtenni”.

A kriptó, elmondása alapján, “olyan, mint a 100 évvel ezelőtti acélipar. Még csak gyerekcipőben jár. Egy nap valószínűleg megelőzi az aranyat. Soha nem volt még ehhez fogható”.

Trump nemrégiben annak a véleményének adott hangot, miszerint a 35 billió dolláros amerikai államadósságra is a kriptovaluták jelenthetik a megoldást.

Zhu azt is megjegyezte, hogy az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) a kezdeti rosszállás ellenére jóváhagyta a bitcoin (BTC) és az ether (ETH) tőzsdén kereskedett alapokat (ETF).

Míg Kína továbbra is óvatos a kriptoeszközökkel kapcsolatban, addig Hongkong – amely félig autonóm kormányzati és piaci szabályozási rendszert tart fenn – felkarolta azokat.