Egy kereskedő három nap alatt 368 dollárból 2 millió dollárt csinált

Egy névtelen kereskedő mindössze három nap leforgása alatt 2 millió dollárt csinált, 268 dollárnyi kezdeti tőkéből. Az X-en számos kommentelő egy esetleges bennfentes kereskedésről spekulál, de ezt még senki nem erősítette meg.

A hatalmas sikerű kereskedés a Sui hálózaton, a HIPPO nevű mém érmével történt.

3 nap alatt 2 millió dollár

A Lookonchain október 2-i jelentése szerint az anonim kereskedő a Sui hálózaton, a natív token ellenében kereskedett a HIPPO mém érmével, és három napon belül körülbelül 2 millió dollár nem realizált nyereséget szerzett.

A kereskedő először szeptember 28-án, 368 dollár értékben vásárolt 198 SUI-t, majd azt 253,5 millió HIPPO-ra váltotta. Ezt követően 119,6 millió HIPPO-t adott el 325 ezer dollár értékben, részben realizálva a nyereségét.

A feltáró poszt idején a mém érme árfolyama 0,012 dolláron mozgott, és a kereskedő számláján ekkor már 133,9 millió HIPPO parkolt, körülbelül 1,7 millió dollár értékben. A Cetus decentralizált tőzsdéjén a HIPPO/SUI pár azonban tovább emelkedett, és az árfolyam megközelítette a 0,014 dollárt is.

A nagyobb bolond elmélete

A kriptovaluták természetüknél fogva volatilisek, és magas kockázatot jelentenek a kereskedők, befektetők és felhasználók számára, még a szilárd és használható projektek esetében is. A mém érmékkel való kereskedés azonban a kockázatokat egy újabb szintre emeli.

Az alacsony likviditáson túl, ez az eszközosztály a pénzügyi buborékokhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, ami könnyen likviditási halálspirálhoz vezethet, főleg, ha erre a spekulánsok szándékosan rájátszanak. A „Nagyobb Bolond” elmélete magyarázatot ad ezekre a megfigyelhető dinamikákra. Ezeket a spekulatív tokeneket elsősorban a hype mozgatja, szerves kereslet nélkül.

Kapcsolódó: Miért van a legtöbb ICO bukásra ítélve?

A kereskedők általában azzal a várakozással vásárolják meg a tokeneket, hogy egy „nagyobb bolond” a jövőben magasabb árat fog fizetni érte. Azonban, amint elfogynak a bolondok, gyorsan kiderül, hogy a projektek mögül általában hiányzik a hasznosság.

Érdekelhet: 1,2 millió dollárt keresett egy mémcoinnal, aztán elvesztette szerencséjét