266 millió dollárnyi kriptót loptak el a hackerek júliusban

Júliusban 16 hackertámadás érte a kriptovaluta szektort, amely során mintegy 266 millió dollárnyi digitális eszköznek kelt lába.

A legnagyobb áldozat a WazirX indiai kriptovaluta-tőzsde volt, a platformról ugyanis 230 millió dollár értékű kriptovalutát loptak el. Az incidenst végül az észak-koreai hackereknek tulajdonították, a vállalat pedig bejelentette, hogy 23 millió dolláros jutalmat ajánl fel annak, aki segít visszaszerezni az eltulajdonított összeget.

A PeckShield blokkláncbiztonsági cég arról számolt be, hogy a szóban forgó kriptotőzsdéről ellopott pénzeszközök augusztus 1-jén még mindig a hackerek ellenőrzése alatt álltak.

A júliusi kár áttekintése

A támadások további kiemelkedő áldozatai közé tartozik a Compound Finance algoritmikus protokoll, a Li.Fi protokoll, a Bittsensor decentralizált AI-protokoll és a Rho Markets likviditás-szolgáltató. A legtöbb esetben a hackerek a Tornado Cash kriptovaluta mixert használták, hogy elrejtsék a pénzek eredeti forrását, ami tovább nehezíti az ellopott eszközök visszaszerzését.

A hónap utolsó napján érkezett továbbá a jelentés, miszerint a Terra blokkláncot leállították, miután egy exploit során több millió dollár értékű tokent ürítettek ki a támadók. A Beosin blokkláncbiztonsági cég szerint a támadás során több mint 4 millió dollárnyi tokent vontak ki a bridged eszközökből. Ezek között volt mintegy 60 millió ASTRO token és 2,7 BTC. Valamint 3,5 millió dollárnyi USDC és 500 000 dollárnyi USDT stabilcoint is elloptak.

A júliusi adatokkal ellentétben, júniusban 20 támadás során viszonylag alacsonyabb összegű, 176 millió dollárnyi digitális eszközt sikerült eltulajdonítaniuk a hackereknek.

Deddy Lavid, a Cyvers Web3 biztonsági cég társalapítója elmondása szerint idén a hackerek a centralizált pénzügyi szolgáltatókat támadják leginkább. Korábban a Cointelegraphnak nyilatkozva megjegyezte, hogy fokozatosan növekszik az okosszerződés-alapú projektek elleni támadások száma, amely során a kódok sebezhetőségét és az emberek hanyagságát használják ki a hackerek.

Az ilyen incidensek megelőzése érdekében egyébként egyre több kriptovaluta-tőzsde és pénzügyi szolgáltató cég alkalmaz blokklánc-elemző és biztonsági cégeket, mint a már említett PeckShield és a Beosin, hogy valós időben figyeljék a tranzakciókat és azonosítsák a gyanús tevékenységeket.