Itt a PayPal stabilcoinja, és vele együtt 30 scamtoken is

Kevesebb mint 16 óra telt el a PayPal új stabilcoinjának (PYUSD) bevezetése óta, és a csalók máris megpróbálták kihasználni a körülötte lévő hype-ot 30 darab hamisított token létrehozásával.

A PayPal stabilcoinja, amelyet PayPal USD-nek neveztek el, amerikai dollárbetétekkel és rövid lejáratú amerikai állampapírokkal van fedezve. A Paxos Trust Co. bocsátja majd ki, és fokozatosan lesz elérhető a PayPal ügyfelei számára az Egyesült Államokban. A stabilcoin létrehozásának terve régóta motoszkált a vállalat fejében. Először 2022 januárjában jelentette be erre vonatkozó intézkedéseit.

„A PYUSD az első a maga nemében, amely az amerikai dollár következő fázisát képviseli a blokkláncon”tette közzé Paxos az X (korábban Twitter) platformon. „Ez nem csak a Paxos és a PayPal, hanem az egész pénzügyi iparág számára mérföldkőnek számító pillanat”.

A token bármikor beváltható amerikai dollárra, és a PayPal által a platformján kínált egyéb kriptovaluták, köztük a bitcoin megvásárlására és eladására is használható.

A PayPal Twitteren megosztott bejelentése szerint: “Ma egy új stabilcoin, a PayPal USD (PYUSD) bemutatására kerül sor. Fizetésekre tervezték, és rendkívül likvid és biztonságos eszközökkel van alátámasztva. A következő néhány hétben bevezetésre kerülő PYUSD-t vásárlásra, HODL-olásra, stakelésre, eladásra és átutalásra lehet majd használni.”

A PayPal bejelentése, amely hétfőn 2,66%-kal emelte részvényeit, a bizalom megnyilvánulását tükrözi a kriptopénz-iparágban, amely az elmúlt 12 hónapban szabályozási ellenszéllel küzdött.

Az egyik áltoken már percekkel a PayPal bejelentése után készen volt

A hamisított tokeneket különböző láncokon bocsátották ki, köztük a Binance Smart Chain-en, az Ethereumon és a Coinbase legújabb 2. rétegű blokkláncán, a Base-n.

A “legsikeresebb” áltoken 2,6 millió dolláros kereskedési volument ért el a bevezetése óta, mindössze néhány perccel azután, hogy a PayPal bejelentette a stabilcoinjának elindítását.

A fizetési óriás hangsúlyozta, hogy a PayPal USD kizárólag ellenőrzött PayPal tárcák és más kompatibilis pénztárcák között küldhető. Így rendkívül valószínűtlen, hogy az UniSwapon vagy bármely más decentralizált tőzsdén azonos jelöléssel jegyzett tokenek közül bármelyik az igazi lenne.

Egyik áltoken kissé humorosan vette át a PayPal stabilcoinját, a „PepeYieldUnibotSatoshiDoge” nevet választva. A token az elmúlt 4 órában több mint 3000%-os emelkedést ért el.

Történjen bármi, a kriptoscammerek nem maradhatnak ki

Egészen megszokottá vált már, hogy egy bármilyen, nagyobb, említésre méltó eseményt követően a kriptoscammerek azonnal támadásba lendülnek, és sorra készítik hamis tokenjeiket.

Egy példaként felhozható eset az volt, amikor július 27-én néhány csaló több mint 50 UFO-témájú mémcoint készített. A tokenek létrehozásának miértje az Egyesült Államok Kongresszusának azon meghallgatása, melynek témája az volt, hogy egy bejelentő az idegenek földi látogatásának eltitkolásával vádolta meg az amerikai kormányt.

Egy szintén áltokenekkel körülölelt eset volt a dél-koreaiak múlt havi tudományos felfedezése. A tudóscsoport azt állította, hogy olyan szupravezető anyagot fejlesztettek ki, amelyet LK-99-nek neveztek el, és amely környezeti hőmérsékleten és nyomáson működik. Laikusan fogalmazva, a csapat állítólag olyan anyagot hozott létre, amely lehetővé teszi az elektromos áram ellenállás és energiaveszteség nélküli áramlását. Korábban úgy gondolták, hogy az ilyen típusú anyagok csak abszolút nulla fokon működnek. Az áttörés azonban nem csak a tudományos térben kavart nagy port, de a kriptoközösségében is. A publikálást követő napokban már több LK-99 mémcoint is jegyeztek az Uniswap decentralizált tőzsdén. Az egyik ilyen érme, az ERC-20 LK-99 token kevesebb, mint 24 óra alatt került a tőzsdére. A közzététel időpontjában már meghaladta a 3 millió dollárt a teljes kereskedési volumenben.

Ez a cikk is érdekelhet: Itt a hörcsög rali, ahol rágcsálókra fogadva nyerhetsz kriptót