Ezen a kriptotőzsdén KYC nélkül kereskedhetünk a máshol betiltott tokenekkel

A kriptobefektetők nagy része valószínűleg még nem hallott a TradeOgre-ról, azonban a szinte teljes anonimitást biztosító platform kiváló választás lehet azoknak, akik bármiféle KYC-ellenőrzés nélkül szeretnének olyan tokenekkel kereskedni, amelyeket más tőzsdéken delistáztak.

A 2018-ban alapított TradeOgre az adatvédelem és a decentralizáció előtérbe helyezésével ér el stabil növekedést a centralizált kriptotőzsdék világában. A platform több szempontból is különbözik a többi tőzsdétől. Egyrészt kizárja a fiattal történő befizetéseket vagy kiutalásokat, ami különösen vonzó lehet azoknak a felhasználóknak, akiknek fontos az adatvédelem, és el akarják kerülni a hagyományos bankrendszerek használatával járó ügyfélazonosítást. A platform nem igényel semmilyen KYC-ellenőrzést, így a felhasználók személyes adatok közlése nélkül kereskedhetnek.

A KYC hiánya miatt a TradeOgre a felelősséget a felhasználókra helyezi át, azonban minden eszközt megad arra, hogy a befektetők biztonságban tudják a kriptójukat. A platform olyan funkciókat támogat, mint a kétfaktoros hitelesítés (2FA) és a titkosított tárcák, de azt is érdemes megjegyezni, hogy AES-256 titkosítást alkalmaz, amely a legmagasabb szintű biztonságot kínálja.

Nem a bitcoin, és nem is az ether a platform legnépszerűbb kereskedési eszköze

A kriptotőzsde egy másik érdekessége, hogy az egyik legnépszerűbb kereskedési eszköze az erős adatvédelmi jellemzőiről ismert Monero (XMR). A tőzsde több Monero kereskedési párt is kínál, köztük XMR-BTC-t és XMR-USDT-t.

A Monero népszerűsége a tranzakciók titkosságának és a hálózat teljes decentralizáltságának tulajdonítható, emiatt pedig leginkább azok a felhasználók választják, akiknek különösen fontos az anonimitás. Mindez jól illeszkedik a TradeOgre adatvédelemre összpontosító megközelítéséhez, miszerint a platform nem engedélyezi a fiat pénz használatát, emellett pedig KYC-ellenőrzést sem alkalmaz. A Monero-t egyébként a szabályozási nyomás miatt több nagy tőzsdéről is törölték, ami megmagyarázza, hogy miért kereskednek vele ennyien a TradeOgre-n.

Érdemes megjegyezni, hogy bár a TradeOgre KYC-eljárások nélkül működik, a működésével kapcsolatban fenntartja az átláthatóságot. A tőzsde valós idejű adatokat szolgáltat a kereskedési volumenekről és a díjstruktúrákról, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy megalapozott döntéseket hozzanak. Például az XMR-BTC kereskedési pár a 24 órás kereskedési volumen alapján folyamatosan a legnépszerűbb kereskedési párok között van, ami szintén a Monero, illetve a bitcoin felkapottságát jelzi.

TradeOgre kriptotőzsde

A TradeOgre kezdőlapján jól látszik, hogy az XMR-BTC a legnépszerűbb kereskedési pár. Forrás: tradeogre.com

A TradeOgre szerint a közösségi elkötelezettség a platform működésének másik sarokköve. A kriptotőzsde aktívan részt vesz a kriptovaluta-fórumokon és a közösségi médiában zajló vitákban, reagál a felhasználók problémáira és visszajelzéseket kér a szolgáltatásai fejlesztése érdekében.

Nagyon sok orosz és ukrán keresi fel a kriptotőzsdét a KYC mentessége miatt

A TradeOgre – amely nem hozza nyilvánosságra, hogy melyik országban van a székhelye – egy rendkívül egyszerű felületet kínál alapvető kereskedési eszközökkel, de például árdiagramokat is biztosít a befektetők számára. A platform 0,2%-os kereskedési díjat számít fel minden teljesített megbízás után, ami azért magasabb, mint a Binance 0,1%-os díja, de még mindig alacsonynak mondható. Fontos azonban megjegyezni, hogy néhány felhasználó további – előre nem látható – díjakról számolt be, vagyis érdemes odafigyelni az esetleges rejtett költségekre a platformon.

A TradeOgre globális felhasználói bázissal rendelkezik, azonban a befektetők közel fele az Egyesült Államokból keresi fel az anonimitást biztosító kriptotőzsdét. A Similarweb legutóbbi – idén februári – adatai szerint a platform kereskedőinek 44,3%-a amerikai, 15,6%-a kínai és 8,9%-a orosz, de Ukrajna is a top 5 felhasználói bázisok között van 2,8%-kal. Az, hogy a tőzsde ilyen szinten el van terjedve az oroszok és az ukránok között, minden bizonnyal a háborúnak köszönhető, sokan ugyanis vagy egyáltalán nem férnek hozzá a hagyományos bankrendszerekhez, vagy pedig teljes anonimitásra van szükségük.

Érdemes azt is megjegyezni, hogy míg a TradeOgre-ra 429 ezer felhasználó látogatott idén februárban, addig a Binance esetében ugyanez a szám több mint 59 millió fő, ami azért jól mutatja, hogy egy kisebb tőzsdéről van szó.

Ennek ellenére részben amiatt, hogy a platform nem esik semmilyen szabályozás alá, a TradeOgre továbbra is népszerű lehet azok körében, akik egy adatvédelemre koncentráló alternatívát keresnek a nagyobb tőzsdékkel szemben.