Így működnek a rejtett kamera detektorok

A népszerű youtuber, Big Clive ezúttal egy Temu-ról vásárolt rejtett kamera detektort vett górcső alá egyik legújabb videójában.

Aki szeretne megbizonyosodni arról, hogy nem figyelik meg – például egy bérelt helyiségben, vagy egy szállodában – annak egy speciális detektor jelentheti a megoldást. A YouTube-on már több mint 1 millió feliratkozóval rendelkező Big Clive egy ilyen eszközt vizsgált meg az egyik videójában, és a működését is elmagyarázta.

A legtöbb ilyen rejtett kamera detektor ugyanazt az alapvető felépítést követi: egy LED-ekből álló gyűrű, amellyel a felhasználó megvizsgálja a helyiséget, és olyan visszaverődéseket keres, amelyek egy esetleges rejtett kamerára utalnak. És bár az eszköz segítségével könnyen ki lehet szúrni egy kamerát, van pár dolog, amire oda kell figyelni. A legjobban ugyanis akkor működik, ha egy síkban van a kamera látómezőjének közepével, emellett pedig bizonyos tárgyak, például a nagyméretű LED-ek is hasonló visszaverődéseket produkálhatnak.

Annak ellenére, hogy Big Clive a videóban vizsgált modellt a Temu-ról rendelte, egész minőségi darab, mivel a legtöbb detektorral ellentétben ez egy dikroikus üvegből készült szűrővel is rendelkezik, ami tovább növeli a megbízhatóságát. A LED-ek hullámhosszához közeli fémbevonattal ellátott optika ugyanis hatékonyan működik sávszűrőként, csökkentve a más fényforrásokról érkező visszaverődéseket és felerősítve azokat, amelyeket egy rejtett kamera bocsát ki.

Big Clive videóiból egyébként szinte kivétel nélkül sokat lehet tanulni, egy nemrég közzétett videójában például egy molekuláris jégtelenítő működését magyarázza el.