Ideje lenne megvizsgálni a Bitcoin hálózat NFT lehetőségeit

Miközben továbbra sem látni az NFT őrület végét, mára szinte a Bitcoin az egyetlen a legnagyobb blokláncok közül, amelyet tulajdonképpen hírbe sem hoztak azzal, hogy teljes NFT token kompatibilitás bevezetését tervezné. Sőt mi több, a Bitcoin legelszántabb hívei és a hálózat fejlesztéséhez köthető személyek körében sokszor általános az NFT ellenesség. Az ambcrypto weboldalnak egy magát csak „Dennis” néven nevező fejlesztő azonban arról beszélt, hogy „az NFT azonosítás eredetileg a Bitcoin blokkláncon is jelen lett volna, azonban végül egyszerűen dobtuk az ötletet, mivel az ezen hálózaton túl nehezen lett volna kivitelezhető. Ezek után amikor más blokkláncokon remekül kivitelezték az NFT token alapú azonosítást, sokan a fejlesztői körből egyszerűen elkezdték szarozni az egész NFT világot, hasztalan szemétnek titulálva azt”.

Való igaz, hogy bár a Bitcoin blokklánc nem kompatibilis sem NFT tokenekkel, sem smart contractokkal, léteznek olyan második szintű Bitcoin alblokkláncok, amelyek lehetővé teszik NFT tárolását. Ilyenek például a Lighting Network és a Stacks. A probléma azonban az, hogy az ilyen technikailag kifinomultabb újítások lehetősége szinte teljesen ignorálva van a Bitcoin hálózat esetében. A legtöbben Bitcoint még mindig vagy stratégiai termékként vagy spekulatív termékként kezelik. Így aztán sokak nem is látják szükségét, hogy miért kéne a bitcoinnak többnek lennie egy egyszerű digitális érménél. A „Dennis” néven nyilatkozó fejlesztő szerint ez egy új dolog.  „Régen minden más volt. A 2010-es évek első felében rengetegen csomó szuper ötlettel álltak elő hétről hétre, arról, hogy milyen funkcionális fejlesztéseket kaphatna a Bitcoin”.

Ha a Bitcoin valamiért elveszti a rásütött „digitális arany” bélyeget, akkor komoly gondok jöhetnek

Dennis mindenesetre azt is megjegyzi, hogy sokan úgy váltanak Ethereumra Bitcoinról, pont az ilyen funkcionalitásbeli újdonságokat követve, hogy teljesen elfelejtik, hogy a Bitcoin hálózatnak továbbra is rengeteg előnye van, amely az Ethereum hálózaton soha nem lesz kivitelezhető. Ezzel mindenesetre úgy tűnik, hogy egyre kevesebben és kevesebben értenek egyet, hiszen az Ehtereum piaci részesedése folyamatosan nő a Bitcoin hátrányára, sőt a Bitcoin összesített kriptopiaci részesedése is folyamatosan csökken az egyre feltörekvő altcoinok miatt.

A Bitcoin hálózathoz, másodszintű és alblokkláncok használatával rengeteg új funkcionalitást lehetne hozzáadni a legtöbb fejlesztő szerint, azonban úgy tűnik, hogy erre egyszerűen nincs igény. Nem csak a befektetők részéről, hanem a fejlesztők részéről sem. A Bitcoin hálózat fejlesztésében résztvevő szereplők egyszerűen sokkal rosszabbul vannak fizetve, mint például az Ethereum hálózatának közreműködői.

( Forrás )