Hol kereskedhetünk mémcoinokkal?

Bár a legtöbb meme coin nem képvisel különösebb hozzáadott értéket a piacon (azon túl, hogy a közösségépítéshez nagyban hozzájárul), sok kereskedő mégis igyekszik meglovagolni a körülöttük kialakuló hájpot. A Dogecoin és a Shiba Inu múltbéli teljesítményén felbuzdulva több tréder is nagy megtérüléseket lát a szeme előtt, ha a mémcoinokra gondol.

A legelső kérdés, amely ilyenkor felmerül bennük: vajon hol vásárolhatok be ezekeből a már-már hazárdjátékokkal vetekedő tokenekből? A nagyobbak nyilván elérhetők a komolyabb kereskedési platformokon. A nagy haszonnal kecsegtető feltörekvők ezzel szemben rendszerint csak a megnövekedett elfogadottság és kereskedési volumen után kerülnek listázásra.

Mielőtt kereskedésbe fognánk, érdemes áttekinteni a lehetőségeket, és az adott meme coin típusát – ez ugyanis azt is meghatározza, hogy milyen lehetőségek állnak rendelkezésünkre. Ami a mémcoinokat illeti, többféle létezik belőlük a piacon. Vannak első rétegűek, például a Dogecoin, amely saját blokklánccal rendelkezik, így főként csak a centralizált tőzsdéken érhető el. Szerencsésebb a helyzet, ha egy meme coin valamilyen más hálózat blokkláncán – pl. az Ethereum vagy a Solana láncain – fut, ilyenkor ugyanis egy decentralizált váltón keresztül könnyen swapolhatunk a láncon elérhető többi token ellenében.

A legfontosabb azonban, hogy mindig alaposan járjunk utána az adott kriptovalutának. Gyakran megeshet, hogy annak alkotói a hivatalos weboldalon a valóságtól eltérő tényeket állítanak. Érdemes megvizsgálni, hogy a közösségi médiában valóban rendelkezik-e elegendő követővel, hogy fent ven-e legalább a CoinMarketCapen vagy a CoinGeckón, illetve hogy a kereskedési volumene megfelel-e az elvárásainknak.

Kraken

A Krakenen jelenleg elsősorban a legnagyobb meme coinokkal találkozhatunk. Ezek közé tartozik a DOGE, a SHIB, a BONK vagy a PEPE. Ezek rendszerint olyan kriptovaluták, amelyek már rendelkeznek kellő közösségi támogatással és kereskedési volumennel ahhoz, hogy egy ilyen nívójú tőzsdén is megjelenhessenek.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy a felsorolt kriptovaluták kereskedése biztonságosabb lenne – a magas volatilitás megelőzésére nem garancia a kriptoáltókon való jelenlét.

Binance

Centralizált tőzsdéről lévén szó, főként csak a komolyabb meme tokenekkel találkozhatunk a Binance felületén. A tőzsde jelenlegi listája szerint összesen 9 coin érhető el náluk, amely közel sem számít soknak tekintve, hogy több száz meme coin van jelenleg a piacon.

A Binance-en szintén főként a legnépszerűbb mémcoinokkal kereskedhetünk – a korábban felsoroltakon kívül az 1000SATS, a FLOKI, a MEME és a PEOPLE tartozik közéjük. Aki tehát befutott meme tokenekre vágyik, annak a Binance is ki tudja elégíteni az igényeit.

OKX

A világ jelenleg legnagyobb kriptotőzsdéje nem a mémcoinok miatt vívta ki a vezető címét. Összesen 5 meme token szerepel a kínálatukban. A DOGE-on, a SHIB-en és a PEPE-n (tehát a már „alap” mémcoinokon) kívül, megtalálhatjuk náluk a BABYDOGE-ot és az AKITA-t is.

Ethereum-alapú mémcoinok

A legegyszerűbben úgy tudunk ERC-20 szabványú meme coint vásárolni, ha letöltjük, majd telepítjük böngészőnkben a MetaMask tárcáját, feltöltjük ETH-val, majd mémcoinra swapoljuk át. Ennek előnye, hogy egyszerű, decentralizált, és az összes ERC-20 alapú mémcoin közül válogathatunk. A MetaMask egyébként mobilalkalmazás formájában is elérhető.

Solana-alapú mémcoinok

Az utóbbi időben az Ethereum mellett egy másik feltörekvő blokklánc is a kriptotokenek mögöttes infrastruktúrája szeretne lenni. Ez a Solana, amelyen az elmúlt időszakban a mémcoinok is gombamód szaporodásnak indultak.

Ahhoz, hogy Solana-alapú meme tokenekkel kereskedhessünk, szintén egy swapszolgáltatást érdemes igénybe venni. Ilyen például a Raydium, amelyen az összes olyan kriptotoken elérhető, amely a Solanára épül. A Raydium használatáról ezen a linken keresztül találtok bővebb információkat.

Meme Moguls

A mémtokenek kereskedésének nehézségeit felismerve az utóbbi időben egy új ötlet jelent meg a piacon. Mi lenne, ha olyan platformot hoznánk létre, amelyen a kereskedési tevékenység csak a meme tokenekre korlátozódna? Ezen elképzelés mentén épül fel a Meme Moguls (MGLS) is, amely jelenleg az előértékesítés 2. fázisában jár.

Az egyedülálló play-to-earn platform a mémek kriptopiacát ötvözi a játékélménnyel. A felhasználók egyedi avatarokat hozhatnak létre a kedvenc mémük felhasználásával, és mémportfóliójukon keresztül próbálhatnak szerencsét. A karakterekre épülő NFT-kkel ezután az erre a célra kialakított platformon kereskedhetnek a felhasználók.

A moguls név abból származik, hogy a projekt populáris pénzügyi és céges mogulok figurájával – úgy mint Warren Buffett vagy Elon Musk – próbál meg minél nagyobb népszerűségre szert tenni.

A platform natív tokenje, az Ethereumra épülő MGLS birtoklásával az ígéretek szerint a felhasználók exkluzív lehetőségekben részesülhetnek majd. A tulajdonosok szavazhatnak a projekt jövőjét illető kérdésekben, stakingeléssel pedig további jutalmakra tehetne majd szert. Exkluzív funkciókhoz, eseményekhez férhetnek hozzá, és az új játékverziókat is hamarabb próbálhatják majd ki.

A Meme Moguls (MGLS) heti jutalmakkal csábítja a felhasználókat. A weboldal leírása alapján ezek között luxusnyaralások, pénznyeremények szerepelnek. Az előértékesítés jelenlegi fázisában az MGLS token 0.0023 dollárt ér, eddig pedig már 767 ezer dollár sikerült összegyűjteniük a lakossági befektetőktől.

A $MGLS-ről a Meme Moguls weboldalán és a projekt Telegram-csatornáján találhatsz további információkat

***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***