Hogyan vásárolj kriptót KYC nélkül?
A kriptovaluták forradalmi áttörést hoztak a pénzügyi világba, a feltörekvő technológiának azonban – legyen az bármennyire vonzó – megvan a maga árnyoldala is. De tényleg minden esetben a KYC-eljárás lehet a gyógyír a fájdalomra?
A KYC-eljárás (Know Your Customer, magyarul Ismerd meg ügyfeled) célja a felhasználók azonosítása, illetve a pénzmosás, a csalás és a bűnözés elleni védelem biztosítása. Nem véletlen, hogy a szabályozók a digitális fejlődés közepette minden eddiginél nagyobb figyelmet fordítanak a kriptovalutákra. A SEC 2019-ben jelentette be, hogy a rendelet bevezetését követően a kriptovaluta tőzsdékre is fognak vonatkozni a KYC ügyfélazonosítás, illetve a pénzmosás elleni (AML) szabályok.
Mindez annyit takar, hogy mielőtt bárki regisztrálna egy ilyen platformon, végig kell mennie a KYC-eljáráson, amin keresztül a vállalat ellenőrzi a felhasználó személyazonosságát. A folyamat során meg kell adnod a teljes neved, születési dátumodat és lakcímedet is, majd fel kell töltened egy képet a személyi igazolványodról, útleveledről vagy jogosítványodról. Bizonyos esetekben a tőzsdék kérhetik, hogy egy komolyabb ügyfél-átvilágításon is keresztül menj és arra utasíthatnak, hogy tölts fel egy szelfit, vagy adj meg több (érzékeny) információt. A Pénzügyi Akció Munkacsoport (FATF) még azt is ajánlotta, hogy a vállalatok kockázatalapú megközelítést alkalmazzanak, ahol az „alacsony kockázatú” ügyfeleknek egyszerűbb intézkedésekkel kell szembenézniük, míg a „magas kockázatú” felhasználóknak intenzívebb azonosításnak kell megfelelniük.
Hogyan tudsz KYC-eljárás nélkül kriptót vásárolni?
A KYC eljárás során tehát a felhasználókról az adott platform adatot gyűjt, amelyet végül saját rendszerében tárol. Ez viszont adatvédelmi aggodalmakhoz vezethet, mivel fennáll a veszélye annak, hogy a személyes adataid illetéktelen kezekbe kerülhetnek, és akár vissza is élhetnek azokkal. Az sem mindegy továbbá, hogy az eljárás bonyolult és időigényes lehet, a dokumentumok összegyűjtése, ellenőrzése és feldolgozása pedig akadályozhatja a gyors ügyintézést.
Azok a felhasználók tehát, akik egyrészt gyorsabban szeretnének kriptovalutához jutni, másrészt pedig névtelenek kívánnak maradni, a legkönnyebben a decentralizált kriptotőzsdék segítségével bővíthetik portfóliójukat. Ilyen például a Tradecurve innovatív kereskedési platform, amely a CEX-ek és a DEX-ek előnyeit ötvözve, határok és KYC-eljárás lefolytatása nélkül biztosít hozzáférést szinte mindenre kiterjedő kereskedéshez. A befektetők a kriptovalutáktól kezdve a származékos ügyletekig lehetőséget kapnak arra, hogy letétbe helyezzék kriptóikat és azokat fedezetként használják a kereskedés során. A tőzsde az FTX bedőléséhez hasonló esetek megelőzése és az átláthatóság érdekében Proof of Reserves (PoR) rendszert is tervez bevezetni; illetve 5000:1-től kezdődő tőkeáttétellel, mesterséges intelligenciával működő algoritmikus kereskedéssel, VIP számlaszolgáltatással és különböző bónuszokkal kedveskedik felhasználó számára. A TCRV-t továbbá, mely a Tradecurve mögött álló hasznossági token, több Tier-1 CEX-en és az Uniswapon is tervezik jegyzeni.
További információkért a TCRV érmék előértékesítése kapcsán kattints az alábbi linkekre:
Weboldal: https://tradecurve.io/
Előértékesítés: https://app.tradecurve.io/sign-up
Twitter: https://twitter.com/Tradecurveapp
Telegram: https://t.me/tradecurve_official
***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***