Hogyan lett egy átlag wojakból Dogecoin milliomos?
Pár hónappal ezelőtt egy kockázatos befektetés teljesen megváltoztatta egy átlagos, akár Wojak, az internetes mémfigura archetípusának is beleillő férfi életét. Mára Dogecoin milliomos.
Úton a meggazdagodás felé
A 33 éves Glauber Contessoto egy átlag hip-hop rajongó, akinek a szülei 6 éves korában vándoroltak Brazíliából az Egyesült Államokba. Kiskorában a család anyagi gondokkal küzdött, ezért még akkoriban megfogadta, hogy egyszer még gazdag lesz. Az volt az álma, hogy vesz egy házat, ahol majd a barátaival élhet és együtt zenélhetnek. De persze ez korántsem volt olyan egyszerű. Éveken át húzta meg magát mások kanapéján, hogy egyszer elég pénzt tudjon összegyűjteni egy foglalóra.
2019-ben végül úgy döntött, hogy részvényeket kezd el vásárolni a Robinhoodon. Amikor sikerült egy kis nyereségre szert tennie, még többet vett. Idén januárban aztán sajnálatos módon lemaradt a GameStop részvények körüli felhajtásról. Túl későn szállt be, így végül vesztett az üzleten.
Majd februárban épp a Redditet böngészte, amikor talált egy bejegyzést a Dogecoinban rejlő lehetőségekről. Ahogy többet olvasott róla, egyre jobban meggyőződött róla, hogy ez lehet a következő GameStop. Azon nyomban arra az elhatározásra is jutott, hogy mindent feltesz egy lapra és minden pénzét Dogecoinba fekteti. Először összegyűjtötte az összes megtakarítását, kimaxolta a hitelkártyáit, majd kihasználva a Robinhood tőkeáttétes kereskedés funkcióját 250 ezer dollárral szállt be a buliba. Persze a barátai aggódtak a döntése miatt. Sőt őrültnek tartották, amiért képes minden pénzét kockára tenni egy viccként indult kriptovalutába. Úgy gondolták, hogy úgyis össze fog omlani a DOGE és akkor majd Contessoto elbukja az összes pénzét.
De nem így történt. Contessoto figyelte, ahogy a Dogecoin árfolyama szépen menetel felfelé. Ma már körülbelül 2 millió dollárt ér a befektetése.
Nem adja el a coinokat
A Dogecoin milliomosként emlegetett férfi sikertörténete jó példa arra, hogy egy átlagember is komoly sikereket érhet el. Contessoto semmiféle pénzügyi képzettséggel nem rendelkezik, sőt még az egyetemet is abbahagyta. A régimódi befektetőktől elérően befektetését nem fundamentális elemzésre alapozta vagy a Wall Street-i elemzők becsléseire, hanem sokkal lazább kritériumokat vett figyelembe. Például hány celeb tweetel erről a kriptovalutáról, mennyire vicces, mennyire tűnik futurisztikusnak, stb.
A meggazdagodás érdekében úgy tűnik, hogy Contessoto kénytelen volt egy ilyen kockázatos lépésre elszánnia magát. Hiszen a 60 ezer dolláros éves fizetéséből nem tudna házat venni Los Angelesben. Egy átlagos ház ott megközelítőleg 1 millió dollárba kerül. Azonban annak ellenére, hogy a célját már elérte és Dogecoin milliomosként már simán vehetne egy házat, még nem váltotta készpénzre a DOGE-jait. Úgy gondolja ugyanis, hogy az ára még tovább fog emelkedni a jövőben és nem szeretne lemaradni róla amiatt, mert túl korán válik meg tőlük. Tervei szerint a jövő évben adja el a befektetése 10%-át.
Ez természetesen csak egy örömteli példa rá, hogy mit lehet elérni a kriptovaluta piacokon, de azért ne felejtsük el, az ilyen típusú stratégiák gyakrabban végződnek sírással, mint a fentihez hasonló hétköznapi sikertörténetben. Kutakodj, informálódj, építs saját stratégiát, hosszú távon kifizetődőbb, mint Wojak Contessoto barátunké.
A teljes történet a The New York Times-on olvasható.
Kapcsolódó cikkeink:
- A Coinbase bejelentette, listázza a Dogecoint – a mémcoin árfolyama megugrott
- Shiba nem fél a Wall Street-től: Szobrot állítottak a Dogecoin kabalájának