Hamarosan Dubaj lehet az arab világ digitális központja
Az Egyesült Arab Emirátusok legnépesebb városa a napokban tette közzé a nagyszabású metaverzum stratégiáját.
A dubaji koronaherceg, Hamdan bin Mohammed sejk a Twitterén jelentette be az átfogó tervet. Dubajban már most is mintegy 1000 a metaverzumhoz, illetve a blokklánc technológiához kapcsolódó vállalkozás működik. Ezek a cégek éves szinten körülbelül 500 millió dollárral járulnak hozzá a város költségvetéséhez. Hamdan sejk azonban nem elégszik meg ennyivel: tervei szerint öt éven belül 40000 új állást hoznak majd létre a szektorban. Ennek eredményeképpen az innen befolyó összeg évi 4 milliárd dollárra nő majd.
We launched the Dubai Metaverse Strategy today, which aims to foster innovation in new technology. Dubai is home to over 1,000 companies operating in the metaverse and blockchain sector, which contributes $500 million to our national economy. pic.twitter.com/J1XRmd2ub3
— Hamdan bin Mohammed (@HamdanMohammed) July 18, 2022
Folyékony aranyból digitális arany
A közzétett metaverzum stratégia azonban nem csak a pénzről szól. A sejk egy olyan regionális digitális központot akar létrehozni, amely egyike lesz a világ tíz legnagyobb metaverzum gazdaságának. Ezzel hatalmas befolyásra tehet majd szert az emirátus a Távol-Keleten, de világviszonylatban is. Így az olaj után a metaverzum lehet a gazdaság új motorja.
Ehhez azonban nem elég nagyot álmodni, stabil alapokra is szükség van. A dubaji metaverzum stratégia egyesíti a kettőt. A megvalósítás három pilléren alapul majd: a metaverzumban zajló fejlesztések támogatása, a digitális szakemberek képzése, és a digitális gazdaság keretszabályozásának kialakítása. Ezekre építve egy olyan digitális infrastruktúra jöhet majd létre, ami szavatolja a felhasználók biztonságát, és elősegíti a technológia minél szélesebb körű elterjedését.
Épülő digitális központ
Az emirátus jó úton is halad a regionális digitális központtá válás terén. Az arab világban elsőként itt adtak működési engedélyt a Binance-nek, ami azóta a világ legtöbb bitcoint tartó kriptotőzsdéje lett. Azonban nem csak külföldi szereplők kapcsolódnak be az emirátus digitális gazdaságába, egyre több a helyi szereplő is.
A DAMAC csoportnál például idén tavasztól már bitcoinnal és ethereummal is lehet vásárolni a cég luxus ingatlanjaiból. Extra szolgáltatásként a vállalatnál más digitális valutákat is be lehet majd váltani fiat valutára.
Az Al Jalila Alapítvány pedig nemrég jelentette be, hogy immár kriptovalutát is elfogad adományként.