Felmérés: a halott kriptopénz projektek száma meghaladja az 1000-et

Nem minden kriptoprojektet terveztek az örökkévalóságnak, de egy új felmérés szerint a feledésbe merült, lekapcsolt, meghekkelt, halott kriptopénz projektek száma nagyobb mint gondolnánk.

„Halott kriptopénz projektek”

A Coinopsy és a Dead Coins kriptopénz listázó által összegyűjtött adatok alapján több mint 1000 olyan kriptopénz van, amelynek protokollját nem fejlesztik vagy nincs semmiféle ütemtervük a jövőre mialatt több milliárd dollár értékű bitcoint vagy ethert gyűjtöttek.

A globális a bűnüldöző szervek több száz coin kibocsátójának legitimitását vizsgálták mialatt az amatőr befektetők többsége az alap KYC (ismerd az ügyfelet) átvilágítást se hajtotta végre és több millió dollárt fektetett be olyan, már a nevükben is gyanús projektekbe, mint például a CryptoMeth, OreoCoin és Snowballs.

Egy coin halálának több oka lehet. Sima exit scam, lejárt domain név, elhagyott kód, árfolyam pumpa, hibás walletek és még a projektfejlesztők állítólagos halála is előfordult már.

Aaron Brown Bloomberg újságíró véleménye:

Nyilvánvaló hogy az ICO piacokon jelentős a csalás és a felhajtás. Az ICO-k 80 százaléka csalás, 10 százalékuknak semmi értelme nincs és a forrásgyűjtés után óriásit buknak. A fennmaradó 10 százalék többségére valószínűleg szintén bukás vár.”

Az ICO csalás összege az 1 milliárd dollárt is elérheti

A Satis Group májusi jelentésének végkövetkeztetése, hogy 2017-ben az ICO projektek 1 milliárd dollár értékben csaltak ki kriptopénzt a befektetőkből, és a jelentés alapján 271 projektnél találtak visszásságokat: megkérdőjelezhető üzleti modellek, plagizált fehér papírok, hamis csapattagokkal.

További kutatás után az is kiderült, hogy csupán az ICO projektek 8 százaléka üti meg a lécet, hogy valamelyik nagyobb nevű kriptotőzsdén (a Binance-t, Cryptopia-t, KuCoint leszámítva) listázásra kerüljenek.

A startupok hírhedtek a magas bukási arányukról, de a blokklánc vállalkozások még rajtuk is túltesznek. A CB Insights által 2017-ben közölt jelentésből kiderül, hogy a blokktech startupok 28 százaléka tudna egy többkörös forrásbevonás második körébe bekerülni összehasonlítva a hagyományos vállalkozások 46 százalékos arányával.

„Még nem találtuk meg a killer alkalmazást” – jegyezte meg Arieh Levi, a CB Insights elemzője. „Úgy tűnik, hogy túl sok olyan projekt van, ami a spekulánsokon és a tradereken kívül nem érdekel senkit és nincs semmilyen gyakorlati hasznuk.”