Ezért zuhan ilyen drasztikusan a gyémánt ára
„Ez történik a korlátlan kínálattal” – reagált Simon Gerovich a gyémánt árának bezuhanására. A Metaplanet vezérigazgatója egy bejegyzésében hangsúlyozta a Bitcoin fix készletének előnyeit a korlátlan kínálattal szemben.
This is what happens with unlimited supply. Bitcoin fixes this. https://t.co/NVKkrwFvq5
— Simon Gerovich (@gerovich) December 26, 2024
A gyémánt utánzatok megölhetik az iparágat
A South China Morning Post friss jelentése szerint a gyémántárak zuhanásának egyik fő oka a csökkenő kínai kereslet lehet. A helyi gyárak szintetikus alternatívákat is gyártanak, amelyek drasztikusan olcsóbbak a valódi gyémántnál, ezért például az ifjú házasok nem feltétlenül a Tiffany-ba mennek majd gyémántot venni, hanem élnek az olcsóbb alternatíva lehetőségével.
A laboratóriumban előállított gyémántok gyors térhódítása, amelyek ugyanabból az anyagból állnak, mint a természetes úton keletkezett gyémántok, jelentős mértékben megviselte az iparágat.
Ráadásul a fogyasztók egyre inkább aggódnak a gyémántbányászat környezeti hatásai miatt. A fogyasztók ma már nagyobb nyomon követhetőséget követelnek a beszerzésben.
A múlt hónapban a McKinsey & Company, az egyik leghíresebb vezetési tanácsadó cég arról számolt be, hogy a bányaipar fordulóponthoz érkezett. Bár a gyémántot gyakran árucikknek tekintik, nem kereskednek vele a tőzsdén, mint az arannyal vagy az olajjal. Az iparágon belüli szabványosítás hiánya miatt nincs piac, mivel a különböző drágakövek hajlamosak eltérni egymástól olyan jellemzők tekintetében, mint a karát vagy a tisztaság. Ráadásul az iparág oligopolisztikusnak tekinthető, mivel egy maroknyi vállalat ellenőrzi a drágakövek globális kínálatát.