Az AI segítségével saját podcastet készíthetsz jegyzeteid alapján
A Google mesterséges intelligenciára (AI) épülő funkciója segítségével már létrehozhatsz egy valósághű podcastet, ahol két házigazda elemzi az általad leírt dokumentumokat, kutatásokat és egyéb jegyzeteket.
A Google NotebookLM jegyzetelési szolgáltatásra épülő funkció az összes dokumentumod alapján generál tartalmakat, amelyet a házigazdák feldolgoznak, összefoglalnak és kapcsolatot teremtenek az egyes témák között. Mindezt úgy, hogy közben már-már ijesztően természetes beszélgetést folytatnak, viccelődnek egymással és reflektálnak egymás gondolataira.
Egy korábbi teszt során a villanykörte feltalálásáról készült jegyzeteket dolgozták fel. A tíz perces áttekintésben a két házigazda könnyed beszélgetést folytatott arról, hogy Thomas Edison nem egyedül áll a találmány mögött, és a történet inkább a „csapatmunkáról és egy álom megvalósításáról” szól. Az AI által generált beszélgetés valóban olyan hatást keltett, mintha a beszélgetés két hús-vér ember között zajlott volna.
De van még azért hova fejlődni
A technológia új távlatokat nyithat a tanulásban, különösen a kutatási eredmények feldolgozásában. Azonban felmerülhet a kérdés, hogy a könnyed, vicces hangvételt megváltoztatnák-e komolyabb, például háborús vagy társadalmi kérdések feldolgozásakor. A generált beszélgetés során továbbá a házigazdák néha eltérhetnek a dokumentum lényegétől, és sokszor olyan „töltelékanyag” is megjelenik, amely kevésbé releváns az eredeti témához képest. Éppen ezért nem biztos, hogy ez a funkció a leggyorsabb vagy legprecízebb módja a témák alapos megértésének.
Kapcsolódó: A Google Gemini két új népszerű AI funkciót kapott, jön a Gems chatbot és az Imagen 3 képgenerátor
A Google egyébként már elismerte az AI által generált podcast show korlátjait: egy adás legenerálása több percig is eltarthat, és egyelőre kizárólag angol nyelven érhető el a funkció. Megjegyezték továbbá, hogy a házigazdák beszélgetése „nem egy átfogó vagy objektív képet ad a témáról, hanem egyszerűen csak tükrözi jegyzeteinket”. Mindemellett, mint minden más AI-eszköz esetében, itt is előfordulhatnak pontatlanságok.
Az AI által generált tartalmak ugyan széles körben elterjedtek, de jelenleg még inkább kísérleti jelleggel működnek, és elsősorban kreatív felhasználásra, tanulási segédletekre és szórakoztatásra összpontosítanak. Mindenesetre már te is kipróbálhatod a Google új funkcióját: nyisd meg egyik jegyzetfüzeted a NotebookLM-ben, majd válaszd ki az „Audio Overview” gombot, amely segítségével elindíthatod az AI podcast létrehozását.