Európában nyitott blokklánc központot a Fujitsu
Az óriásvállalatok közül egyre többen csatlakoznak a blokklánc technológia adaptálóinak körébe. A Google, a Microsoft és az Amazon csak néhány példa azon cégek közül, amelyek a blokklánc hálózat segítségével szeretnének nagyobb biztonságot, megbízhatóságot és új funkciókat teremteni platformjaik számára. A héten a világ egyik legnagyobb informatikai szolgáltatója, a japán Fujitsu blokklánc központot nyitott Európában.
Brüsszelben lesz az új Fujitsu központ
A Fujitsu – amely világszerte több mint 150 ezer alkalmazottat foglalkoztat – a héten jelentette be új központjának megnyitását Brüsszelben. A Blockchain Innovation Center célja a kutatás, fejlesztés és innováció támogatása az új technológiai szektorral kapcsolatosan, valamint szeretnének együttműködni privát és állami szervezetekkel is.
„Ezek az új technológiák forradalmasítják a fogyasztók és vállalkozások vásárlási, eladási, értékesítési és szolgáltatásokkal kapcsolatos módjait. A technológia teljesen új üzleti modelleket tesz lehetővé, és ezeket be lehet építeni a szolgáltatási és a feldolgozó-iparba. A blokklánc számos területen használható, mint például a logisztikában, az ellátási láncban, valamint a közérdekű nyilvántartások és funkciói területén, ebbe beletartoznak iratok, személyazonosító okmányok és az okos szerződések, amelyek biztosítják a szerződések automatizált végrehajtását”, áll a cég hivatalos közleményében.
Yves de Beauregard, a Fujitsu Benelux vezetője úgy fogalmazott, hogy hatalmas az érdeklődés ügyfeleik részéről arról, hogy hogyan tudnák a blokklánc technológiát üzleti folyamataikba integrálni. A blokklánc hálózat alapelve, hogy a tranzakciókat gyakorlatilag lehetetlen megváltoztatni, amely magas bizalmi szintet eredményez.
Kris Peeters miniszterelnök-helyettes a közleményben Belgium innovációkban betöltött szerepét emelte ki.
„Belgium ideális hely egy nemzetközi kompetencia központ létrehozására, mint a Fujitsu Blockchain Innovation Center is. Belgium Európa központjában található. A belga gazdaságot pedig az innováció vezérli”, mondta Kris Peeters.
A Fujitsu nem kezdő a blokklánc technológiai szektorban; 2016-ban kifejlesztettek egy blokklánc alapú rendszert dokumentumok biztonságos megosztására, 2017-ben pedig egy másik rendszert alkottak szintén e célból. A vállalat tagja a Hyperledger konzorciumnak és több olyan projektet is kidolgozott, amely a csoport blokklánc platformján, a Hyperledger Fabric-on használható.
Március elején pedig olyan technológiát mutattak be, amely képes megtalálni a programhibákat az Ethereum okos szerződéseiben.
Borítókép forrása: Steemit