A mémcoinok hatszorosan túlteljesítették a teljes kriptoszektort
Az Artemis adatai szerint a mémcoinok az elmúlt 30 napban átlagosan 103%-os hozamot értek el. Ez több mint 6-szorosa a kriptopiac 16,1%-os átlagos hozamának. Az Artemis által követett 19 mémcoin közül a Dogecoin (DOGE) és a Pepe (PEPE) regisztrálta a jelentősebb nyereséget az említett időszakban, 196,1%-os, illetve 115%-os növekedéssel. A PepeCoin ára is jelentősen emelkedett, 121,1%-os nyereséggel. Eközben a Solana-alapú Bonk (BONK) 70,2%-kal emelkedett, míg a Base mémcoin, a Brett (BRETT) 63,5%-os árfolyamnövekedést ért el az időszakban. Figyelemre méltó, hogy számos, az amerikai választásokhoz kapcsolódó mémcoin viszont zuhant az amerikai elnökválasztási verseny lezárását követő napokban. Köztük a MAGA (TRUMP), amely 72%-ot esett az elmúlt 30 napban.
A kriptoszektor főbb szegmensei kiemelkedően teljesítettek
A Kaito AI piackutató platform szerint november 14-én a mémcoinok a befektetők közel 24%-át foglalkoztatták. Legalábbis minden negyedik kriptobefektető, aki az X-en posztol, mémcoinokról posztol. A mémcoinokkal együtt az Artemis által követett 22 kriptoszegmensből csak kilenc verte meg a piac 16%-os havi átlagos hozamát. Például az „értékmegőrző” szektor, amely olyan tokeneket foglal magában, mint a Dash (DASH), a Litecoin (LTC) és a Monero (XMR), 48,2%-os átlagos nyereséget regisztrált. Az első generációs blokkláncok okosszerződés-funkciókra összpontosító natív tokenjei, mint például a Cardano (ADA) és az Ethereum Classic (ETC), szorosan követik őket, 47,1%-os ugrással az elmúlt 30 napban.
Eközben az olyan okosszerződéses platformok, mint a Solana (SOL) és a Sui (SUI) átlagosan 24,3%-os nyereséget értek el. És alig szárnyalták túl a piac átlagos hozamát. A teljes szektor viszonylag gyengébb növekedése a SOL és a SUI erős teljesítménye ellenére elsősorban az indexben szereplő többi token, köztük a tomiNet, a Celo (CELO) és az Optimism (OP) gyenge teljesítményének köszönhető. Ezek mindegyike veszteséget regisztrált az említett időszakban.
Az orákulumokkal, a perpetual (lejárat nélküli futures) termékek kereskedésre szolgáló DEX-ekkel, a központosított tőzsdékkel és az általános DeFi alkalmazásokkal kapcsolatos tokenek szintén felülmúlták a piac átlagos teljesítményét, 19,1%, 24%, 20,9% és 20,3%-os vonatkozó emelkedéssel. Eközben a valós eszközök (RWA) szektora a piaci átlagnak megfelelően teljesített, 16,8%-os összesített nyereséget könyvelve el. A negatív teljesítmény oldalán az AI és a közösségi szektor tokenjei szerepelnek. Ezek 1,6%-os és 4,6%-os csökkenést mutattak fel. Továbbá az adatelérhetőségi szektor tokenjei összességében 14,6%-ot zuhantak az elmúlt 30 napban. És ebben az időszakban a legrosszabbul teljesítettek a vizsgált kriptoszegmensek közül.