Fordult a kocka? Az amerikaiak menekülnek Mexikóba

Amikor a bevándorlásról beszélünk, hajlamosak vagyunk a szegény bevándorlók tömegére gondolni, akik kétségbeesetten keresik a módját, hogy a jobb élet reményében egy gazdagabb országba lépjenek. Most viszont úgy tűnik, fordult a kocka, hiszen a módos amerikaiak menekülnek Mexikóba, mivel a megélhetési költségek Kaliforniában nyomasztóvá váltak.

Az Egyesült Államokban egyre többen dolgoznak online, miközben Mexikóban élnek.

Kaliforniaiak ezrei költöztek már át a sokkal szegényebb Mexikóba a megélhetési költségek emelkedése miatt. Mexikóban jóval olcsóbb az élet, így az amerikai fizetésből kiválóan megélnek. A mexikóiaknak azonban ez nem igazán tetszik, hiszen az amerikaiak beáramlása a határmenti településeken felveri az árakat.

Természetesen ez az új tendencia elkezdte felhajtani az ingatlanok árait is Észak-Mexikóban. Egy környékbeli ingatlanközvetítő szerint jelenleg az ügyfeleinek legalább a fele Kalifornia államból érkezik.

„Azt mondanám, hogy legalább a fele Kaliforniából jön le” – mondta Darrell Graham a Baja123 Real Estate Grouptól egy interjúban, miközben az általa tapasztalt ingatlanpiaci trendekről beszélt.

„A magas adók, a bűnözési ráta, a politika, mindazok a dolgok, amelyekkel az emberek elégedetlenek Kaliforniában, ezért jönnek Mexikóba. Soha nem gondoltam volna, hogy a dolgok annyira elfajulnak Kaliforniában, hogy a kábítószertől hemzsegő Mexikó az amerikaiak számára valóban jónak fog tűnni. De itt tartunk.”

Egyre többen érkezhetnek a latin-amerikai országba

A megélhetési költségek egyre magasabbak az USA-ban. Hétfőn a benzin ára rekordot döntött, hiszen 1 gallon több mint 5,014 dollárba került Kaliforniában, de vannak olyan helyek, ahol már a 7 dolláros küszöböt is átlépte.

Az élelmiszerárak is az egekbe szöktek. A Kraft Heinz ma bejelentette, hogy augusztusban újabb áremelések következnek. A vállalat értékesítési vezetője azt nyilatkozta, hogy az árak növekedéséért egyértelműen az infláció a felelős.

A műtrágya és más kulcsfontosságú alapanyagok árai is kilőttek, ami azt jelenti, hogy az amerikai gazdák a kiadásaik legalább 30%-os emelkedésével számolnak.

Az Egyesült Államokban a fogyasztói hangulat már most is történelmi mélyponton van, habár Janet Yellen pénzügyminiszter értetlenségét fejezte ki az amerikaiak spórolása miatt.