Fontos döntést hozott a brit pénzügyminisztérium a stakelésre vonatkozóan

Az Egyesült Királyság Pénzügyminisztériuma bejelentette, hogy az egyes blokkláncok – például az Ethereum és a Solana – alapjául szolgáló proof-of-stake mechanizmusok nem minősülnek kollektív befektetési konstrukciónak (CIS). Ez jó fejlemény a kriptoszektor számára, mivel a CIS erősen szabályozott. A pénzügyminisztérium rendelete módosítja a 2000. évi pénzügyi szolgáltatásokról és piacokról szóló törvény egy részét, amely a csoportos befektetésekre vonatkozik. Ez tisztázza, hogy a kriptoeszközök stakelésére vonatkozó megállapodások nem minősülnek kollektív befektetési rendszernek.

Alakul a brit kriptoszabályozási keretrendszer

A január 31-én hatályba lépő rendelet kimondja, hogy a kriptoeszközök stakelése a blokkláncon, egy elosztott főkönyvi technológiai hálózaton vagy más hasonló technológián történő szerződések hitelesítését jelenti. Bill Hughes, a Consensys globális szabályozási ügyekért felelős igazgató és a Consensys ügyvédje szerint a módosítás jó fejlemény a kriptostakelés számára, mivel a CIS kezelésére és népszerűsítésére szigorú előírások vonatkoznak. Hozzátette, hogy a blokklánc működését nem befektetésként, hanem inkább kiberbiztonsági kérdésként kell értelmezni. Az Egyesült Királyság a kollektív befektetési rendszerek kategóriájába sorol minden olyan konstrukciót, amelyben a résztvevők nyereséget vagy jövedelmet szereznek. Beleértve a befektetési alapokat és a tőzsdén kereskedett alapokat (ETF-eket).

A brit pénzügyi felügyelő hatóság nagyon komolyan veszi megbízatását a CIS szabályozásában. Mielőtt valaki kollektív befektetési konstrukciót kezdhetne, regisztráltatnia kell magát és engedélyt kell szereznie. Emellett a hatóság által jóváhagyott felügyelők folyamatosan ellenőrzik a folyamatos megfelelési kötelezettségeket. A stakelés egy olyan folyamat, amely lehetővé teszi a hálózati résztvevők számára, hogy jutalmakat szerezzenek a natív coinjaik zárolásával a tranzakciók érvényesítésére olyan blokkláncokon, mint az Ethereum és a Solana. 2024 novemberében a pénzügyminisztérium ígéretet tett arra, hogy 2025 elejére egyértelmű kriptoszabályozási keretet hoz létre. A legutóbbi rendelet úgy tűnik, mintha egy lépés lenne ezen az úton. Tulip Siddiq, a pénzügyminisztérium gazdasági államtitkára egy londoni konferencián arról beszélt korábban, hogy a keretrendszer a stakelési szolgáltatásokra, a stabilcoinokra és a kriptókra is kiterjed majd.