Felejtsd el az Illuviumot, a jövő a RobotEranak kedvez
2022 december 12-én az Illuvium közösségéből egy szerencsés csoport kipróbálhatta az Illuvium: OverWorld privát béta verzióját. Ugyan a kezdeti visszajelzések pozitívak, a kiadás dátumáról még mindig keveset lehet tudni.
Mi az az Illuvium?
Az Illuvium egy blokklánc-technológiát használó fantasy szerepjáték, amit a decentralizált autonóm szervezetként (DOA) működő Illuvium DOA hozott létre. A játékot 2021. január 21-én jelentették, mint egy decentralizált NFT gyűjtő harcijátékot, ami az Ethereum hálózatán fut.
A 3D világban játszódó történetben a főhősünknek különböző, úgynevezett Illuvials lényeket kell megszereznie. Ezek természetesen NFT formájában léteznek az Ethereum blokkláncon, így értéket képeznek a való világban is. Miután a játékosok megszereztek egy Illuvialt, a lény csatába küldhető más, valódi játékosok ellen.
A történet szerint űrhajónk egy idegen bolygón csapódik be. A diverzív világ egyszerre elragadó és veszélyes: szembe kell nézni a szélsőséges időjárással, veszélyes környezettel és vérszomjas lényekkel egyaránt, ha túl szeretnék élni.
A kezdeti sokk után hősünk úgy dönt, kezébe veszi az események irányítását. Elkezdi levadászni a rá leselkedő lényeket, különleges obeliszkekkel hatalmas távolságokat tesz meg, és az idő előrehaladtával egyre többet fedez fel az idegen világból.
Természetesen a legtöbb szerepjátékhoz hasonlóan, itt is lehetőség van személyre szabni karakterünket, fejlődhetünk, értékes tárgyakat gyűjthetünk és így tovább.
Illuvium árfolyamelemzés
Az Illuvium natív érméje az ERC-20 ILV. Jegyzésre először 2021 április 4-én került. Az érme kezdeti kereskedelmi ára 40 dollár volt, azonban hamar, eddig ritkán látott magaslatokba erősödött. 8 hónappal a jegyzést követően az ILV árfolyama már meghaladta az 1800 dollárt. Az azóta eltelt idő azonban nem kímélte az érme tulajdonosait: 97%-kal csökkent az ILV tokenek értéke, míg a napi kereskedelmi volumen alig a tizede a korábbinak.
Az elmúlt egy év nem kímélt egy kriptot sem, azonban az Illuvium esetében a külső okok csak félig magyarázzák a gyenge szereplést. Ugyan a Bitcoin, Ethereum és más népszerű kriptok sokat veszítettek értékükből, a közel 100%-os árfolyamcsökkenés kimagaslónak számít még a volatilis kriptoszektorban is.
Szintén említésre méltó, hogy a számtalan csúszás ellenére, az első béta verzióról érkező hírek hatására sem erősödött az árfolyam, sőt. Jelenleg a 40 dolláros szintet tartja az ILV, azonban az eddigi trendeket figyelembe véve egyáltalán nem kizárt, hogy tovább fog csökkenni a token értéke.
Úgy tűnik, hogy a 2020 óta fejlesztés alatt álló játékra ráuntak a befektetők. Könnyen lehet, hogy a fejlesztők folyamatos ígéretei üres szavakká váltak, aminek a hatására sokan inkább új, izgalmasabb és megbízhatóbb projekteket keresnek.
Elnézve az előértékesítés eddigi sikereit, úgy tűnik a RobotEra egyike ezeknek.
RobotEra – Hozzuk rendbe közös erővel a Taro bolygót
2023 egyik legjobban várt P2E (play-to-earn) játéka egyértelműen a RobotEra. A Sandbox jellegű blokklánc-játék lényege, hogy különböző nyersanyagok összegyűjtésével, épületek és tárgyak létrehozásával a felhasználók szórakozás mellett még profitra is szert tudnak tenni.
A történet szerint hatalmas polgárháború dúlt a Taro nevű bolygón robotok, és emberek között. A bolygón élők mind egy szálig elpusztultak, kivéve egy utolsó pillanat létrehozott, robot testtel és emberi tudattal rendelkező apró csoportot. A csoport célul tűzte ki maga elé, hogy vissza fogja állítani otthona egykori tündöklését.
A játékosok egy ilyen, NFT formában is létező robotot személyesítenek meg. A kalandok kezdetén robotunk egy úgynevezett „központi városban” tér magához. Ez a terület gyakorlatilag egy közösségi térként üzemel, ahol számtalan társas eseményen lehet részt venni, új barátságokat lehet kötni, és a világ bármely részére pillanatok alatt el lehet jutni.
Take advantage of the best play-to-earn experience! ??
? Join the #RobotEra ecosystem to create NFTs and make a bank
Learn more ⬇️
https://t.co/UJ3inomU89 pic.twitter.com/I5BG1XetTK— RobotEra (@robotera_io) December 19, 2022
A RobotEra fejlesztői nagy hangsúlyt fektette arra, hogy a felhasználók ki tudják élni a kreativitásukat. Hasonlóan a legjobb sandbox játékokhoz, a RobotEraban is szabadon lehet új épületek létrehozni, bányászni vagy akár új tárgyakat alkotni. Mivel minden létrehozott digitális eszköz NFT-ként létezik, ezért a platform piacterén keresztül értékesíteni is lehet őket, amivel végső soron profithoz tudunk majd jutni.
A bányászás szintén egy módja annak, hogy profitot lehessen szerezni. A játék kezdetén a Taro bolygón 7 különböző robotnemzet közül lehet választani. Azon túl, hogy a robotcsoportok egyedi attribútumokkal rendelkeznek, az általuk birtokolt kontinenseken egyedi nyersanyagok is fellelhetők lesznek.
Létezni fognak ezek mellett úgynevezett publikus területek is. A bárki számára elérhető kontinenseken minden létező nyersanyaghoz hozzá lehet majd jutni, így bármilyen digitális tárgyat létre lehet hozni.
Külön érdekessége a RobotEranak, hogy ha szeretnénk egy NFT robotsegítőt csinálhatunk magunknak. Ezzel nem kizárólag a napi feladatok könnyíthetjük meg, hanem akár barátságos párviadalokban is részt tudunk vele venni. Ha az utóbbi mellett döntünk, amennyiben megnyerünk egy ilyen párviadalt, a platform natív tokenjét, a TARO-t kapjuk jutalmul.
Miért érdemes még most csatlakozni a RobotErahoz?
A fejlesztők célja a RobotEra létrehozásakor az volt, hogy egy nyugodt és szórakoztató világot hozzanak létre, amiben mindenki meg tudja találni a saját örömét. Ugyan lehetőség van profithoz is hozzájutni, a játék elsődleges célja mégis az, hogy a felhasználók jól érezzék magukat. Ennek a filozófiának köszönhetően az idő előrehaladtával létre fog jönni egy erős és összetartó közösség, ami biztosítani fogja, hogy az ökoszisztéma sokáig virágozzon.
Szintén a csatlakozás mellett szól, hogy a projekt ütemterve alapján, hamarosan számos izgalmas extrával fog bővülni RobotEra világa. Amennyiben minden a fejlesztők tervei szerint alakul a jövő év elején megjelenik a játék beta verziója a korai befektetők számára, majd ezt követően a Taro világa egy VR/AR integráción is át fog esni, aminek köszönhetően a felhasználóknak egy teljes új élményben lehet részük.
Hasonlóan a legtöbb előértékesítéshez, a RobotEra esetében is lépcsőzetesen emelkedik az érmék ára, ahogy az előértékesítés halad előre. A jelenlegi, első szakaszban az érmék ára mindössze 0.02 dollár, míg a harmadik és egyben utolsó szakaszban már 0.032 dollárért lehet hozzájutni a TARO érmékhez. Vagyis, ha most csatlakozuk, mire az érme listázásra kerül, tetemes hozamra lehet majd szert tenni viszonylag alacsony kockázatvállalás mellett.
Szintén a csatlakozás mellett szóló érv, hogy a hasonló projektek hatalmas sikereket értek el a jegyzéseket követően. Akár az Illuviumot is érdemes felhozni, ami 40 dollárról 1800 dollárig erősödött, de a Tamadoge is közel 1000% hozamot tudott elérni. Ezek alapján, még ha nem is kifejezetten a te világod a RobotEra, akkor is ideális befektetés lehet.
Ha csatlakozni szeretnél, egyszerű dolgod van. Először is létre kell hoznod egy kriptotárcát. Számunkra a legjobban bevált a MetaMask volt, mivel egyszerű a kezelése, a legtöbb platform elfogadja és pillanatok alatt elvégezhető a regisztráció. Ha ezzel megvagy, vásárolj egy megbízható kriptobrókernél ETH vagy USDT érméket, majd a vásárlást követően importáld ezeket a frissen létrehozott tárcádba. Ezek után már csak annyi a dolgod, hogy felmész a RobotEra hivatalos weboldalára, és a „CONNECT WALLET” gombra kattintva csatlakoztatod a tárcát, majd elvégzed a vásárlás folyamatát. A minimális vásárolható TARO mennyiség mindössze 1000, vagyis jelenlegi áron a csatlakozás csupán 20 dollár, ami nagyjából 7600 forintnak felel meg.
Csatlakozz még ma RobotEra világához.
- Ennek az új move-to-earn kriptonak az ára jövőre az egekben lesz?
- Ezzel a kriptoval érheted el a legnagyobb profitot jövőre?
- Tőzsdei kilátások 2023-ra: Az elemzők eltérő véleményen vannak, mi lesz így?