Fake Satoshi beszól a milliárdosoknak, amiért a bitcoint spekulatív eszközzé tették

Craig Wright, a Satoshi-per után magát szerényen Bitcoin-evangélistává lefokozó üzletember és ügyeletes kamukirály éles kritikával illette a milliárdosokat, amiért szerinte a bitcoint „egyszerű spekulatív eszközzé” alakították. Véleménye szerint a világ vezető kriptovalutája elvesztette eredeti célját, hogy „milliárdok számára” kínáljon hozzáférhető és alacsony költségű tranzakciós lehetőségeket.

A Bitcoin milliárdok szolgálatában

Wright nem először emlékeztet a Bitcoin eredeti protokolljára, amely szerinte a termelőket, kereskedőket és innovátorokat helyezi a gazdasági fejlődés középpontjába. Egy nemrégiben közzétett X-posztjában így fogalmazott:

„A Bitcoint milliárdok számára építették, nem a milliárdosoknak. A milliárdosok, akik az átláthatatlan pénzügyi rendszerek és a központosított irányítás kizsákmányolásából élnek, elferdítették ezt a narratívát. Arra törekszenek, hogy a Bitcoint egyszerű spekulatív eszközzé redukálják, a felhalmozás eszközévé, nem pedig a teremtésévé.”

Wright véleménye szerint a milliárdosok tevékenysége „hiábavaló” a hosszú távú célok szempontjából. Kiemelte, hogy a Bitcoin technológiája eredetileg azt a célt szolgálta, hogy a gazdagság áramlását a kapuőrök közbeavatkozása nélkül tegye lehetővé.

TerraNode: Wright megoldása a Bitcoin skálázására

Craig Wright néhány héttel ezelőtt egy forradalmi technológiai megoldásról beszélt, amely véleménye szerint visszaállíthatja a Bitcoin eredeti funkcióját. A TerraNode nevű „végtelen” skálázási megoldáson Wright állítása szerint 15 éve dolgozik.

A TerraNode célja, hogy kiküszöbölje a tranzakciós díjak indokolatlan emelését, miközben a határok nélküli elektronikus készpénzrendszert támogatja. Wright szerint a technológia a következő évtized során kerülhet nyilvános bevezetésre, és alapvetően átalakíthatja majd a kriptovaluták világát.

Mekkora a milliárdosok felelőssége?

Wright szerint a milliárdosok, akik jelenleg dominálják a Bitcoin piacát, teljesen átírták a narratívát. Az ő szemükben a Bitcoin már nem egy eszköz a gazdasági fejlődés támogatására, hanem „a pénzügyi kiváltság luxuslakásaiban heverészők” eszköze. Wright kritikája szerint ezek az emberek a Bitcoint nem teremtésre, hanem felhalmozásra használják.

Szerinte a milliárdosok olyan rendszert hoztak létre, amely az egyéni érdekeket helyezi előtérbe, miközben a Bitcoin célja éppen az lenne, hogy mindenki számára elérhető, alacsony költségű tranzakciókat biztosítson.

A Bitcoin jövője: Milliárdok vagy milliárdosok?

Wright kiemelte, hogy a Bitcoin esszenciája a „kapitalizmus legtisztább formájának” támogatása lenne. Véleménye szerint a cél az, hogy a kriptovaluta széles körű hozzáférést biztosítson, ezzel elősegítve a globális gazdasági fejlődést.

A Bitcoin jövője tehát alapvetően attól függ, hogy a közösség képes-e visszatérni az eredeti vízióhoz. Wright szerint a technológia már adott ehhez; csak az a kérdés, hogy a felhasználók és a vezetők milyen narratívát követnek.