Ez történt a 2025-ös Ondo Summit-on: saját blokklánc és Wall Street 2.0
Az Ondo Summit 2025 a kriptovaluta-közösség, különösen a tokenizációs világ, egyik legjelentősebb eseménye. Az Ondo Finance által szervezett csúcstalálkozó célja az volt, hogy összehozza a hagyományos pénzügyi szektor és a blokklánc-technológia vezető szereplőit. A két terület integrációján élmezőnyben járó Ondo Finance pedig első kézből mutatta be intézményi szintű pénzügyi megoldásait.
A New York-i Ondo Summit-on bemutatott infrastrukturális megoldásokra olyan szereplők kaptak meghívást, mint a Franklin Templeton, a Wisdom Tree, a McKinsey, vagy a BlackRock. Többek között az is kiderült, hogy az Ondo Finance saját blokklánc elindítását tervezi.
Érkezik a Wall Street 2.0
Az első New York-i Ondo Summit csúcstalálkozó két legfontosabb bejelentése között szerepelt az Ondo Global Markets tokenizációs platform, amit a nyilvánosan forgalmazott értékpapírok láncon belüli megjelenítésére terveztek, valamint az Ondo Chain elindítása. Egy újabb első rétegű blokklánc, amely összeköti az intézményi szintű privát hálózatokat a publikus blokkláncokkal, ezzel támogatva a pénzügyi inkvizíciót.
Az Ondo Finance vezérigazgatója, Nathan Allman, így nyilatkozott:
„Célunk szorosan összekapcsolni az onchain és offchain infrastruktúrát, csökkenteni a költségeket, növelni az átláthatóságot és végső soron jobb felhasználói élményt teremteni. Az Ondo Chain a tokenizált eszközökre összpontosító DeFi-ökoszisztéma központja lesz. A pénzügyi piacok megérettek a frissítésre, mivel azok korlátozottak, költségesek és működési hatékonyságuk alacsony. Egy egységes ökoszisztéma létrehozásával áthidaljuk a hagyományos pénzügyi szektor kihívásait, ötvözve a blokklánc-technológia tulajdonságaival.”
A stratégia másik sarokkövét az Ondo Global Markets, tokenizációs platform, jelentette. A nyilvánosan forgalomban lévő értékpapírok láncon belüli kereskedését megteremtő felület minden Egyesült Államokon kívüli befektető számára elérhető lesz, ahol több ezer amerikai értékpapírt, ETF-et és kötvényt lehet egységesen megszerezni. A hét minden napján, 24 órában elérhető eszközöket úgy tervezték, hogy ugyanakkora likviditással rendelkezzenek, mint hagyományos társaik. Az Ondo Global Markets platformján a Fidelity és a BlackRock által kínált befektetési alapjai mellett olyan részvények is azonnal elérhetők lesznek, mint a Tesla vagy az Apple.
Újabb projekt vált saját blokkláncra
Az Ondo Global Markets működtetésének alapjául az Ondo saját blokklánca, az Ondo Chain fog szolgálni. Az Ondo Chain az első információk szerint egyesíti a pénzintézetek által gyakran használt blokklánc-biztonsági protokollokat, valamint a nyilvános láncok átláthatóságát és hozzáférhetőségét. A tranzakciók megerősítését a validátorok, node-k végzik majd, akiknek a feladata az árfolyamok igazolása, valamint a fedezés megerősítése lesz. További kulcsfontosságú funkciók közé tartozik például a tokenizált valós eszközök (RWA-k) stakelése, ezzel megteremtve a biztonságot és a zökkenőmentes mozgásokat más támogatott láncokkal.
Az Ondo Summit és annak kulcsfontosságú bejelentései rávilágítottak arra, hogy a hagyományos pénzügyi ágazat egyre nagyobb érdeklődést mutat a tokenizáció iránt. Az Ondo ökoszisztémája már magában foglalja az olyan jelentős iparági szereplőket, mint a BlackRock, a Paypal és a Morgan Stanley, mely most a Franklin Templeton-nal, a Wellington Management-tel, a WisdomTree-vel és a McKinsey-vel bővül. Ezekkel az iparági szereplőkkel együttműködve az Ondo Finance több mint valószínű, hogy egy befogadóbb és hatékonyabb pénzügyi rendszer alapjait teremtik meg.
Kilátások az $ONDO számára
Cikkünk írásakor az Ondo Finance natív tokenje, az $ONDO, 1,37 dolláros árfolyamon kereskedik. A 4,3 milliárd dolláros értékével a projekt a 28. legnagyobb kriptovalutának számít, azonban decemberi történelmi csúcsához képest (2,14 dollár) több mint 35%-ot esett.
Egyes előrejelzések szerint azonban idén akár kétszámjegyű árfolyamot is elérhet a vezető tokenizációs kriptovaluta. Rövid távon, a technikai elemzések alapján a 3,8 – 4 dolláros tartományra érdemes célárfolyamot kijelölni.