Egy érme, amely még a medvepiac közepette is 300%-os növekedést ért el

A mémcoinok az egyedüli eszközök, amelyek még az ilyen pénzügyi zűrzavarok és kriptopiaci vérfürdők közepette is képesek 300%-os növekedést produkálni.
A Fartcoin, egy Solana-alapú mémérme, az elmúlt héten 90%-os, egy hónap alatt pedig elképesztő, 300%-os árfolyam-emelkedést ért el. Piaci kapitalizációja ezzel megközelíti az 1 milliárd dollárt, ezzel messze maga mögött hagyva a hagyományos eszközöket és a kriptopiac jelentős részét.
Egy kereskedő megjegyezte, hogy a Fartcoin teljesítménye „tökéletes metafora” a jelenlegi időkre, amikor még a hagyományos eszközökkel folyó kereskedés is vicc kategóriába esik:
„A Fartcoin abszurd teljesítménye tökéletes metaforája ennek a piacnak” – mondta Kirill Kretov, a CoinPanel kereskedés-automatizálási szakértője a Telegramon közzétett üzenetében. „Egy volatilitásba csomagolt vicc, ahol az eszkalálódó amerikai-kínai vámok a „racionális” kereskedést csak egy fantáziává teszik”.
Az áprilisi bolondok napja lassan bolondok hónapjává válik
A hatalmas volatilitás, a vámháború, a Kína és az Egyesült Államok között fokozódó feszültségek, és a globális piacokon tapasztalt széleskörű eladások szinte minden eszközosztályban árfolyameséseket eredményeztek.
Míg a bitcoin (
BTC Price
), mint legnagyobb és legmeghatározóbb kriptopénz, az elmúlt héten és hónapban nagyjából stagnált, addig az olyan népszerű altcoinok, mint az Ether (
ETH Price
), és az XRP (
XRP Price
) az elmúlt harminc napot figyelembe véve mélyen a pirosban vannak. Eközben a technológiai Nasdaq 100 index az elmúlt héten körülbelül 2%-ot, a hónap során pedig 5%-ot zuhant.
A Fartcoin az aranyat is magasan felülmúlta, annak ellenére, hogy a sárga nemesfém nemrég történelmi csúcsot ért el, ahogy újra előtérbe került, mint menedékeszköz a bizonytalan időkben.

Különböző befektetési eszközök árfolyama az elmúlt 30 napban. Fartcoin: fehér, arany: sárga. Forrás: TradingView
Mémcoinok: Könnyű pénz, ami pillanatok alatt elillanhat
A mémcoinok eleve olyan kriptovaluták, amelyek a kriptopiac egy szélsőséges szegletét foglalják el. A hagyományos digitális valutáktól eltérően nincs hasznosságuk és a szűkösség sem jellemző rájuk, tekintve hogy legtöbbször több milliárdos készletük van. Ezek a tokenek, mint például a Fartcoin, kétségtelenül spekulatívak. Nagyrészt a social media hype, az online közösségek és a rövid távú kereskedők lendülete hajtja őket.
Pont ezért, az ilyen típusú tokenek rendkívül ingadozóak és kockázatosak lehetnek. Bár rövid távon jelentős nyereséget hozhatnak, hosszú távon a befektetőknek óvatosnak kell lenniük, mivel értékük másodpercek alatt a nullára eshet. A Fartcoin példája azonban jól mutatja, hogy a közösségi média és a mémkultúra milyen erőteljes hatással lehet a kriptovaluták piacára.