Ez a népszerű mém érme átverés lehet a szakértők szerint, míg ez a kettő…

Alig 24 óra alatt egy frissen listázott mém érme, a $MEME nem kevesebb mint 20 000%-ot erősödött.

Ezt látva érthető módon sokan ráugrottak a tokenkre, azonban szakértők szerint a vásárlás előtt érdemes óvatosnak lenni. A jelek szerint ugyanis egyáltalán nem lehet kizárni, hogy a befektetők egy honeypot átverés áldozatai lehetnek.

Ezen felül érdemes még megemlíteni, hogy az új token rendkívül alacsony közösségi pontszámot kapott. Ez pedig tovább erősíti a gyanút, miszerint az óvatlan befektetők könnyen megüthetik a bokájukat.

Szerencsére azonban nem minden érme átverés, pontosan ezért a befektetők túlnyomó része olyan sikertörténetek fókuszál, mint a Wall Street Memes vagy a Thug Life.

Valami bűzlik a 20 000% hozam körül

A kriptoszektorban az áprilisban tapasztalt megtorpanást követően ismét az erősödés egyértelmű jelei mutatkoznak. Ennek köszönhetően a szektor összesített mérete hamarosan eléri a 1.2 billió dollárt.

A növekvő vásárlói kedv hatására egyre több érme árfolyama indult el pozitív irányba, azonban ezek közül a $MEME egyértelműen kitűnik.

meme-usd-uni-dextools

Ahogy a nevéből is következtetni lehet, a $MEME nem rendelkezik felhasználási móddal, ennek ellenére ahogy az ábránkon is látható, a befektetők nem győznek vele betelni.

A $MEME-nek az egy napos kereskedési volumene 71 500 dollár, mindössze 152 tranzakcióval.

Bár a befektetés rendkívül meggyőzőnek tűnik, számos hiányosság feltűnt a szemfülesebb befektetőknek.

Először is, a közösségi támogatottsága meglepően alacsony a projektnek. A leadott szavazatoknak mindössze 2.7%-a nyilatkozik pozitívan, míg 97.3% alacsony pontot adott.

Ami még ennél is rosszabb, hogy több kriptotőzsdénél is feketelistára került a token. Többek között a DEXTools csapata döntött úgy, hogy elérhetetlenné teszi a kereskedést a $MEME-mel a befektetők számára.

További gyanúra ad okot az érme eddigi menetelése is. Még a legsikeresebb projekteknél is tapasztalható bizonyos fokú átmeneti visszaesés. Némi túlzással kijelenthető, hogy ez a befektetések természetes mozgása.

A $MEME esetében azonban gyakorlatilag megállás nélküli erősödést lehet látni, amihez hasonlót a legritkább esetekben sem lehet látni.

Mindent összevetve előfordulhat, hogy amit most látunk, az egy ügyesen felépített átverés, amivel a fejlesztők minél több kereskedő figyelmét szeretnék magukra vonni. Amint azonban a token értéke elér egy bizonyos pontra, valószínűleg a teljes tokenkészlet eladásra fog kerülni.

Ekkor pedig a befektetőknek minden bizonnyal idejük sem lesz kivenni a pénzüket, hiszen az ehhez hasonló lépések általában néhány perc alatt végbe tudnak menni.

Ezt látva a legtöbb szakértő úgy vélekedik, hogy érdemes inkább távol maradni a $MEME-től és a hozzá hasonló befektetésektől. Kétségtelen ugyanis, hogy a kriptobefektetések magas kockázattal járnak, azonban sajnos átverésekből sincs hiány.

Pontosan ezért érdemes olyan megbízható kezdeményezéseket előnybe részesíteni, melyeknek a fejlesztői már korábban bizonyítottak és jelentős támogató bázissal rendelkeznek.

Jelenleg a kriptoszektorban két olyan előértékesítést is találhatunk, melyek tökéletesen megfelelnek ezeknek az elvárásoknak.

Wall Street Memes ($WSM): Egy érme a lakossági befektetők számára

A projekt gyűjtése alig több mint egy hónappal ezelőtt vette kezdetét, ennek ellenére régen látott sikereket értek el a fejlesztők. A csapatnak már több mint 12 millió dollárt sikerült gyűjteni, és minden jel szerint a natív $WSM érmék eladásának üteme csak gyorsulni fog a következő napok és hetek során.

A Wall Street Memes Twitter oldala már fél évtizede létezik, azonban a legnagyobb lendületet a 2021-es GameStop ($GME) események szolgáltatták a közösség számára. Ekkor egy olyan paradigmaváltásnak lehettünk ugyanis szemtanúi, amelyhez foghatót korábban nem lehetett látni.

A lakossági befektetők egy emberként sorakoztak fel a $GME mögött, szemben több hatalmas hedge funddal. A befektetők képesek voltak elképzelhetetlen magasságokba tolni a részvények értékét, aminek hála több intézmény példátlan veszteségeket könyvelhetett el.

Számos befektető tudott ekkor hatalmas profitra szert tenni, míg a részvényeket shortoló Melvin Capital az események hatására csődöt jelentett.

 

wall st memes fooldal juli3

A Wall Street Memes pedig ennek a mozgalomnak a tokenizált megtestesülése. Más szóval a készítők álláspontja az, hogy bárki képes lehet meggazdagodni amennyiben időben, a megfelelő projektbe fektet be.

Bár a legnépszerűbb mém érmékhez hasonlóan a Wall Street Memes sem rendelkezik felhasználási móddal, ennek ellenére a befektetők elkapkodják a $WSM tokeneket.

Ennek az elsődleges oka pedig az, hogy a Wall Street Memes mögött összesen nagyjából 1 millió támogató áll. Ebből kifolyólag pedig ki lehet jelenteni, hogy a Wall Street Memes az internetes mém kultúra egyik meghatározó sarokköve lett.

Ez olyannyira igaz, hogy korábban az internet és a mém érmék legnagyobb alakjai is reagáltak egy-egy vicces tweetjére a csapatnak. Például korábban két alkalommal is kommentelt Elon Musk a Wall Street Memes posztja alá, illetve feltételezhető, hogy Musk valamelyik ismerőse követi is az oldalt.

A készítőknek nem ez az egyetlen kezdeményezése a blokklánc-világban, mivel 2021-ben egy saját NFT-kollekciót is piacra dobtak. A 10 000 darabból álló Wall St. Bulls alkotásokat pedig a közösség követői mindössze 32 perc alatt el is kapkodták!

Sokak szerint a projekt mindennel rendelkezik ahhoz, hogy a listázáskor akár a legnagyobb kriptotőzsdék valamelyikén is elérhető legyen. Amennyiben ez valóban bekövetkezik, abban az esetben pedig a siker gyakorlatilag garantált.

https://twitter.com/wallstmemes/status/1662474606794493954?s=20

A Wall Street Memes csapatának célja 30 millió dollár összegyűjtése, amiből már 12 millió dollár teljesült. Ez alapján pedig elmondható, hogy kevesebb mint két hónapon belül a $WSM érmék eladása lezárulhat.

A csatlakozáshoz nem kell mást tenned, csak összekötni a kriptotárcádat az előértékesítés felületével, majd Ethereum, Tether (USDT) vagy bankkártya segítségével elvégezni a vásárlást.

Ezek után csak ki kell várnod a listázás napját, majd a vásárlás során használt kriptotárcáddal igényelni a tokeneket.

Thug Life ($THUG): a kriptovilág nagymenője

A Wall Street Memes mellett a befektetőknek érdemes lehet megfontolni a napokban indult $THUG tokenek beszerzését is.

A $THUG ugyanis a már megszokott kutyás-macskás látványvilággal merőben szembefordul, és egy teljesen egyedi stílust kínál.

Ez azonban még önmagában kevés lenne a sikerhez.

A Thug Life ezen felül egy egészen egyedi tokenomikát és előértékesítést, illetve alacsony piaci kapitalizációt kínál a befektetőknek.

thug life fooldal

Az előértékesítés célösszege 2.058 millió dollár, vagyis a listázáskor a projekt kapitalizációja is mindössze ekkora lesz. Ez azt jelenti, hogy már mindössze 20 milliós mérettel is a befektetők 1000% hozamra tudnak szert tenni.

Ezt pedig csak még jobb teszi a tény, hogy a gyűjtés csupán egyetlen szakaszból fog állni. Vagyis függetlenül attól, hogy pontosan mikor csatlakozol, ugyanazon az áron tudod majd megvenni a $THUG érméket.

Az érmék ára pedig 0.0007 dollár, és a gyűjtés semmilyen minimális vásárlási limittel nem rendelkezik. Ennek köszönhetően akár már néhány dollár befektetésével is részese lehetsz a $THUG közösségének.

Végezetül érdemes még néhány szót ejteni a tokenomikáról. A teljes tokenkészlet 70%-a kerül eladásra az előértékesítés során. A fennmaradó 30% pedig fele-fele arányban marketingre és közösségi jutalmakra lesz fordítva. Vagyis a készítőknél egyáltalán nem maradnak tokeneket. Ennek köszönhetően bármilyen esetleges visszaélés teljes mértékben kizárható a listázást követően.

Az előértékesítés során lehetőséged van Ethereumot és Tethert (USDT) egyaránt használni. Vesztegetni való idő azonban nincs, hiszen az alacsony célösszeg miatt a jelek szerint heteken, vagy akár napokon belül teljesülhet a gyűjtés.

Ez is érdekelhet:

**Figyelem! Fenti írásunk egy vendégtartalom, és nem minősül befektetési tanácsnak. A BitcoinBázis szerkesztősége nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját a kriptovaluta, CFD, token, kriptokaszinó, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj és játssz felelősségteljesen.**