Egy milliárdokat érő hazugság lenne az Ethereum?
A Bitcoin, mint a decentralizáció és a pénzügyi paradigmaváltás éllovasa egyre szélesebb körben válik elfogadottá, mint a világ első és legerősebb blokklánca. Nem sok idő kellett azonban ahhoz, hogy a technológiában rejlő potenciált mások is kamatoztassák. Ezt tette az Ethereum is, amit az elmúlt években sokan kritikákkal illettek.
A „Get Based” YouTube csatorna egyik legújabb videójában megismerheted ezeket a néhol erősnek mondható kritikákat, miközben elgondolkodhatsz Vitalik Buterin tevékenységéről és az Ethereum sokak által problémásnak tartott alapításáról. Sőt, betekintést nyerhetsz abba, hogy mi történt volna a Bitcoinnal, ha azt nem a legendás Satoshi Nakamoto, hanem Buterin indítja.
A világ második legnagyobb blokklánca egy gigantikus hazugságon alapszik?
A Bitcoin BTC Price a digitális pénz egy radikálisan új formájának megjelenését jelezte, amely a kormányok vagy vállalatok ellenőrzésén kívül működik. Idővel az emberek rájöttek, hogy a blokklánc innováció más célokra is felhasználható.
Pár évvel a BTC indítása után egy új ötlet is megjelent, ami azóta az ötletgazdát, Vitalik Buterint és a befektetőit milliárdossá tette. Az Ethereummal ETH Price egy olyan hasznos digitális valutát hoztak létre, amely megoldást nyújt az összetett okosszerződések és decentralizált alkalmazások számára.
Mindemellett sokan élesen bírálják Buterint és a módszereit. A 11 perces figyelemfelkeltő videóban megismerheted a kritikák okait és találkozhatsz azokkal a narratívákkal, amelyek miatt sokan egyáltalán nem bíznak az Ethereumban és annak alapítójában.
A teljes videót itt találod:
Ízelítő a videóból
Isabella Santos számba veszi az Ethereum és a Bitcoin közötti alapvető különbségeket. Kiemeli Satoshi Nakamoto célját és izgalmasan mesél a BTC első éveiről. Ezt követően bemutatja, hogy az Ethereum hogyan hívja ki a Bitcoin decentralizált elveit és hogyan próbálja meg különböző célokra használni a blokklánc technológiát.
Santos feltárja az Ethereum alapításával kapcsolatos vitatható gyakorlatokat, amelyek között szerepel Vitalik Buterin sokat kritizált döntése a tokenek elosztásáról és a kezdeti befektetők előnyben részesítéséről. Emellett számba veszi azokat a kritikákat és vitákat, amelyek az ETH valódi céljára és a hatékonyság megkérdőjelezésére összpontosítanak.
A legizgalmasabb és talán legérdekesebb gondolat az alapítási körülmények felcserélése. A videó egy pontján felvetődik egy szcenárió, amely bemutatja hogyan alakult volna a Bitcoin indulása, ha Vitalik Buterin az alapító.
A kritikák szerint mindez elsősorban nem a decentralizációról, a nemes tettekről és a technológiáról szól, sokkal inkább a saját és a befektetői profitjáról. Ennek alátámasztására a narratíva bemutat több izgalmas csalásgyanús esetet is.
Zárásképp arra kapunk ösztönzést, hogy gondosan mérlegeljük a befektetéseinket az Ethereum és a Bitcoin között. Hangsúlyozva, hogy a Bitcoin értéke és megbízhatósága sok tekintetben stabilabb befektetési lehetőséget jelenthet.
Te mit gondolsz, nemesek-e Vitalik Buterin szándékai és van-e jövője az Ethereumnak? Vagy végül egy cellában végezheti Sam Bankman-Frieddel?
Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!
- Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
- Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
- 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
- In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
- A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés