Az ENSZ kerülné a férj és feleség megnevezést, mivel az politikailag inkorrekt

Az ENSZ úgy gondolja, hogy az emberiségnek mellőznie kellene a politikailag hibás kifejezéseket, hiszen ezáltal egy olyan egyenlőbb világot hozhatunk létre, ahol a nemeket nem éri megkülönböztetés. 

Tegnap az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) kiverte a biztosítékot a Twitteren legújabb bejegyzésével. A poszt úgy szólt: „Számít, amit mondasz. Segíts az egyenlőbb világ létrehozásában a nemek szempontjából semleges nyelv használatával, ha nem vagy biztos valaki nemében vagy hovatartozásában.” A bejegyzés alá pedig egy képet raktak ki, amely azt mutatja be, hogy bizonyos foglalkozásokra, illetve családi kapcsolatokra vonatkozóan, kit hogyan kellene szerintük hívni. A közösségnek több sem kellett, mindössze néhány óra alatt több ezren reagáltak az érdekes nézeteket valló tweetre. 

A posztban azt állítják, hogy „gender-mentes”, vagyis a nemek szempontjából semleges szavakkal kellene illetni embereket. Az ENSZ szerint nem helyes az a kifejezés, hogy férj, feleség, leánykori név, barát vagy barátnő, mivel ezek nemek szerinti megkülönböztetést sugallnak.

A tweetre érkező kommentekben a hozzászólók nem rejtették véka alá a véleményüket. Többen felháborodtak, és azt firtatták, hogy egy arc nélküli bürokratikus globalista szervezet milyen jogon adja az emberek szájába a szavakat. Nem határozhatják azt meg, hogy ki miként fejezzük ki magunkat. Többen azt kérték az ENSZ-től, hogy ha csak ezzel képesek foglalkozni, jobb ha feloszlatják magukat. Volt, aki eddig tisztelte a világszervezet munkáját, de ennek a bejegyzésnek hála teljesen kiábrándult belőle.

Úgy tűnik, hogy a világban már nincs egyetlen éhező afrikai gyermek sem. Nem fulladnak a tengerbe illegális bevándorlók tucatjai miközben gumicsónakkal kelnek át a tengeren. Valószínűleg nincs több leprás sem, akik pár ezer forintos gyógyszer híján meghalnak, ha az ENSZ legfőbb problémája az, hogy a férjet miért férjnek, a feleséget pedig miért feleségnek nevezik.

Terjed a gender nyelvezet

Nem az ENSZ az egyetlen, amely felemelte a hangját a szerintük diszkriminatív megszólításokkal szemben. Tavaly attól volt hangos a világsajtó, hogy Emmanuel Macron francia elnök pártjának egyik képviselője egy olyan törvényjavaslatot terjesztett be, amely értelmében az oktatási intézményekben az anya és apa kifejezést szülő 1 és szülő 2-re kellett volna cserélni. A javaslatot viszont nem szavazták meg. Így az iskolai naplóban és az ellenőrző füzetben maradt az anyja neve és apja neve rovat. Amúgy ha nagyon kötözködni szeretnénk, itt is felmerülhetne a hátrányos megkülönböztetés, hiszen ki dönti el, hogy ki 1-es számú szülő és ki a 2-es?!

A londoni tömegközlekedési eszközökön már 2 éve nem lehet a hagyományos megszólítást használni. A hölgyeim és uram helyett, közösségünk kifejezéssel üdvözlik az utasokat. Tavaly a londoni színházak is eltörölték a kirekesztő hölgyeim és uraim megszólítást. A kezdeményezést az Equity művészeti szakszervezet, illetve a James Bond filmekből ismert Daniel Craig is támogatta.

Tavaly év végén az Air Canada légitársaság is csatlakozott a gender nyelv őrülethez. A járataikon ők sem hölgyeim és uraimmal köszöntik az utasaikat felszállás előtt, hanem mindenki szót használnak azok kedvéért, akik se nőnek, se férfinak nem érzik magukat.