Elon Musk a III. világháború lehetőségére figyelmeztet
Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója és Vivek Ramaswamy amerikai elnökjelölt a harmadik világháború kitörésének növekvő kockázatára figyelmeztetett. Musk szerint „egyenesen alvajárunk a harmadik világháború felé.„
Ramaswamy arra figyelmeztetett, hogy ha Amerika belemegy egy nagyobb, harmadik világháborúhoz hasonlító konfliktusba egy orosz-kínai szövetség ellen, az potenciálisan Iránt és Észak-Koreát is bevonhatja a háborúba, ami pedig az Egyesült Államok megszűnését eredményezheti.
Elon Musk és Vivek Ramaswamy megvitatták a III. világháború kockázatát
A Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Elon Musk és az amerikai elnökjelölt, Vivek Ramaswamy hétfőn az X közösségi médiaplatformon folytatott beszélgetés során megvitatták a harmadik világháború növekvő kockázatával kapcsolatos nézeteiket. A „Hová tart az Izrael-Hamász háború? Vezethet-e ez a harmadik világháborúhoz?” című beszélgetés házigazdája David Sacks kockázati tőkés volt. Az eseményen több, mint 915 000 hallgató vett részt.
Musk szerint az egyik legfontosabb kérdés, hogy „hogyan kerüljük el a harmadik világháborút„. Kifejtette, hogy egy világháború olyan civilizációs kockázatot jelentene, amelyből talán már nem tudnánk kilábalni, ezért nem szabad hagyni, hogy egy regionális konfliktus globálissá váljon.
Az emberek túlbecsülik az USA katonai erejét… Nincs meg az a hatalmi különbség, ami korábban megvolt. Oroszország, Kína és Irán kombinációját nagyon erősnek kell tekinteni a Nyugathoz képest” – hangsúlyozta a Tesla vezér.
A milliárdos azzal folytatta, hogy az ipari kapacitásokat is figyelembe kell venni, mert a szembenálló felek gazdasági ereje az USA-hoz hasonló. A háború egyik alapja a gazdasági erő és az ipar. Ezért Musk szerint a jövőben az orosz nyersanyag és a kínai gazdasági kapacitások túlszárnyalhatják a nyugati szövetségeseket.
Növekvő veszélyek a 21. században
Ramaswamy osztotta Musk aggodalmát, miszerint a harmadik világháború civilizációs kockázatot jelent. Az elnökjelölt hangsúlyozta, hogy fontos, hogy az emberek megértsék az Egyesült Államokat fenyegető kockázatot egy harmadik világháború esetén. Különösen akkor, amikor az Egyesült Államokat számos olyan modernkori veszély fenyegeti, mint a nukleáris rakéták, hiperszonikus rakéták vagy a kibertámadások.
Jelenleg Oroszország 5889, az USA 5244, Kína pedig 410 nukleáris robbanófejjel rendelkezik. A nukleáris fenyegetés mellett az elnökjelölt felhívta a figyelmet az USA Kínától való gazdasági függéségére is, ami fokozott kockázatot jelenthet az ország stabilitására és függetlenségére.
A harmadik világháború kockázatáról több befolyásos szereplő nyilatkozott és kutatások is megerősítették, hogy az emberek tartanak egy esetleges konfliktustól. Ahogy arról már korábban írtunk, Ray Dalio, a Bridgewater Assosicates alapítója szerint az Izrael-Hamasz közötti konfliktus brutális világháborúba torkollhat.
A Visual Capitalist által 2022-ben végzett kutatás eredményei azt mutatták, hogy a megkérdezett 33 ország mindegyikében 50%-nál több volt azoknak az aránya, akik az elkövetkezendő években nagy kiterjedésű konfliktustól tartanak.
Musk az oroszországi kapcsolatok helyreállítását sürgette
Musk úgy véli, hogy Amerikának feltétlenül helyre kell állítania a normális kapcsolatokat Oroszországgal mivel a viszony további romlása a Nyugat elleni hatalmi fenyegetés erősödéséhez vezethet. Emellett a békére való törekvést hangsúlyozta. Szerinte a viszonyok rendezésével az egész világ fenyegetettsége csökkenthető volna. A milliárdos a legfontosabbnak a harmadik világháború elkerülését és a civilizáció megóvását tartja és úgy gondolja, hogy a konfliktus előrehaladtával világháború rohamosan közeledik.
“Szerintem alvajárunk a III. világháborúba… egyik ostoba döntéssel a másik után.”- hangsúlyozta Musk
A hangos kritikák ellenére a milliárdos mégis befolyásos szereplője a háborúnak. A Starlink nevű nagy teljesítményű internetes technológiáját az ukrán hadsereg számára a teljes fronton elérhetővé tette. Azonban kritikái és a hozzáférés korlátozásai miatt már többször került konfliktusba az ukrán vezetéssel. Nemrégiben Musk egy ukrán dróntámadáskor szándékosan kikapcsolta a Starlink hozzáférést, így a vízi drónok a célpont helyett a partnak csapódtak.