Egymilliárd ember érheti el a Pi Network-öt a Telegram Wallet mini app-on keresztül

A Pi Network hosszú éveken át egy különös ígéret volt a blokklánc-alapú eszközök világában: egy egyszerűen, ingyenesen és telefonról bányászható projekt a tapasztalt kriptovaluta-kereskedőknek és blokklánc-felhasználóknak egyenes átverésnek tűnt, azonban sokan hittek benne és kitartottak mellette. A fő hálózatának elindulása, valamint a tőzsdei listázások valamelyest hitelességet adtak a projektnek, azonban még mindig rengeteg körülötte a bizonytalanság. Most a Telegram bejelentése adhat új lendületet a PI-nek, amely felveszi tárcájába a furcsa digitális eszközt. Hogy ez egy átverés vagy egy forradalmi ötlet-e, az majd idővel kiderül.
Így érd el a Pi Network-öt a Telegramon keresztül
A Telegram a kriptovaluta-világban az egyik leginkább felkapott chat alkalmazás és kriptovaluta-ökoszisztéma, melyet a The Open Network futtat. A Pavel Durov által alapított alkalmazás világszerte már több mint egymilliárd felhasználóval rendelkezik, a TON pedig a világ egyik vezető kriptovalutájává nőtte ki magát. A saját tárcával rendelkező ökoszisztéma legfrissebb bejelentése szerint a Telegram-on található Wallet mini app-on mostantól elérhető lesz a megosztó eszközként létező Pi Network PI tokenje is, amely potenciálisan új emberekhez juthat el az integrációnak köszönhetően.
Ez azt jelenti, hogy mostantól a Telegram-felhasználók is megvásárolhatják a PI-t közvetlenül az alkalmazáson belül, valamint tárolhatják is eszközeiket az alkalmazás saját tárcáján. Ez várhatóan növeli a projekt hitelességét, ami olyan vezető tőzsdéken is megvásárolható, mint az OKX, a Bitget, vagy éppenséggel a MEXC.
A Telegram mindemellett tökéletes ökoszisztémát biztosíthat a PI számára a növekedést illetően. Az egyszerűsített, olcsó tranzakciók, valamint a közösségi használat elősegítheti annak elterjedését, a Pi Network közössége pedig inkább ezt képviseli, mint a bonyolult blokklánc-technológiát.
Optimizmus a Pi Network számára
A Pi Network 2019-ben indult el, a COVID-19 járvány kitörése előtt, mögötte pedig Stanford-végzettségű fejlesztők állnak. Céljuk egyértelmű volt: elérhetővé tenni a kriptovaluta-bányászatot alacsony energiafogyasztás mellett, okostelefonról. A közösség-vezérelt, napi egyszeri bejelentkezést igénylő projekt hamar nagy slágerré vált, azonban a tapasztalt kriptovaluta-kereskedők a hiányzó blokklánc-transzparencia, valamint a decentralizáció miatt hamar átverésnek titulálták a projektet.
A Pi Network ugyanis nem kínált azonnali kereskedési lehetőséget, éveken át zárt hálózaton működött, valamint a valódi gazdasági értékteremtés is hiányzik a projektből. A projekt egyetlen bevételét a reklámbevételek jelentették, ennek ellenére azonban olyan tőzsdék is listázták a projektet, mint a Huobi. Az adathalász piramisjátéknak titulált projektet azonban a kritika nem érdekelte, az ökoszisztéma csendes növekedése pedig azt eredményezte, hogy 2025-ben elindult a fő hálózat, a PI-t pedig a vezető kriptovaluta-tőzsdék vették fel kínálatukba.
Bár a Binance továbbra sem állt be a sorba, a PI piaci kapitalizációja 2025 márciusára elérte a 6 milliárd dollárt, a Telegram, és az alkalmazásban elérhető, harmadik féltől származó Wallet mini app, megjelenése pedig tovább növelheti a tömeges elfogadást. A világ második legnépszerűbb üzenetküldő alkalmazása elősegítheti a projekt decentralizált finanszírozásának tömeges elfogadását is.
Van-e remény a PI számára?
Még mielőtt valaki a Telegram-integrációtól várja a PI árfolyamának kitörését, fontos megjegyezni, hogy az alkalmazás folyamatosan bővülő kriptovaluta-szolgáltatásai nagyrészt kihasználatlanok továbbra is. A Pi Networknek első sorban az olyan tőzsdéket kell meggyőzni hitelességéről, mint a Binance és a Coinbase, hogy a tömeges elfogadás útjára léphessen.
Amennyiben ez megtörténik, előfordulhat, hogy visszaszerzi korábbi történelmi csúcsát is. Cikkünk írásakor a PI 0,84 dolláron kereskedik. Az elmúlt egy hónapban 55%-ot vesztett értékéből az eszköz, amely februárban a 3 dolláros árfolyamot is megközelítette.
A technikai elemzők szerint a bikás divergencia, vagyis az árfolyam csökkenése és az RSI növekedése, bizalomra adhat okot. Az azonban biztos nem jelent jót az eszköz számára, hogy a készletek több mint 90%-a még feloldásra sem került. Ma például újabb 3,1 millió eszközt oldalnak fel, sok felhasználó pedig továbbra sem tudja tőzsdére mozgatni eszközkészletét.