Simán terjedt futótűzként egy csaló X-fiók posztja

Egy egyértelműen közösségi médiára fókuszáló átverésben fülöp-szigeteki illetőségű személyek azt próbálták elhitetni, hogy az amerikai pénzügyminisztérium létrehozott egy XRP-tárcát. Egy ilyen állítást érdemes megfelelő óvatossággal kezelni, mégis népszerű X-fiókok is elkezdték megosztani a hírt. Ez azért elég aggasztónak nevezhető a közösségi médiában fennálló információs helyzetről. Amióta Donald Trump amerikai elnök hivatalba lépett, a közösségi médiában néhány rosszindulatú szereplő is aktivitizálta magát és megpróbált csalásokat elindítani. Ezek egyike volt az, hogy valaki azt kezdte el terjeszteni az X-en, hogy az amerikai pénzügyminisztériumnak XRP-tárcája lett.

A Chainlink egyik, közösségi médiára specializálódó elemzője szerint egy fülöp-szigeteki fiók adta ki magukat az amerikai pénzügyminisztériumnak. A tárca állítólag még a Bank of Americával és a JPMorgannel is kapcsolatban volt. Ismert influenszerek is megosztották a posztot, amelyben hamis tokenek kibocsátásáról is szó esett.

Nem látni még, hogy a közösségi médiás csalásokkal szemben milyen védekezési mechanizmusok vannak

Az igazsághoz tartozik, hogy azért a Trump beiktatása előtti közvetlen időszak kifejezetten turbulens volt. Tudjuk, hogy Trump támogatja a kriptókat és az XRP árfolyama is kifejezetten jól teljesít (aktuálisan: XRP Price XRP Price ). Ezen jelek alapján joggal feltételezhették új befektetők, hogy az amerikai pénzügyminisztérium is részesedni akar a nyereségekből. Az ehhez hasonló átverések meg is mutatják, hogy hol működnek jól az ilyen jellegű támadások: az újoncoknál. A TRUMP mémcoin-tulajdonosok közel fele még soha nem fektetett be kriptóba, és ez egyértelműen jelzi a kriptó iránti új érdeklődést.

Ha a tájékozatlan emberek azt látják hihető influenszerektől is, hogy az amerikai pénzügyminisztérium az XRP-ban gondolkodik, nem biztos, hogy ezt meg fogják kérdőjelezni. Persze egy gyakorlott szem kiszúrhatja a gyanús jeleket, de hosszútávon nem igazán látni, hogy mi lehet a megoldás a közösségi médiában látható helyzetekre. Mindenesetre mi magunk úgy tudunk védekezni, hogy többféle forrást is megnézünk, ha valami túl szép, hogy igaz legyen. Minden létező biztonsági funkciót használunk, amit csak lehet (többfaktoros azonosítást és sok mást). Plusz figyeljük a híreket és maradjunk tájékozottak. Mert egyre több a csaló próbálkozás.