Egy kis ázsiai ország eladott 33 millió dollárnyi bitcoint
Az Arkham Intelligence november 15-ei adatai szerint az aprócska ázsiai ország, Bhután több mint 367 BTC-t, mintegy 33 millió dollár értékben bemozgatott a Binance kriptotőzsdéjére eladásra. Ez a döntés összhangban van a kormány korábbi intézkedéseivel. Többek között azzal, hogy két héttel ezelőtt 66 millió dollár értékben adtak el bitcoint. Éppen akkor, amikor a Bitcoin árfolyama átlépte a 70000 dollárt (most: BTC Price ).
Bhután is egyike azon országoknak, ahol a bitcoin a kormány számára is fontos
Bár a mostani lépés profitszerző döntésnek tűnik, Bhután továbbra is jelentős Bitcoin-portfóliót tart fenn, 12206 BTC-t, több mint 1 milliárd dollár értéket őriz tartalékában. A kormány a Bitcoin jelenlegi bikapiaci lendületének folytatódásával folytathatja e készlet egy részének kiárusítását, különösen, mivel az előrejelzések szerint a kriptovaluta ára az év végére elérheti a 100000 dollárt. Tágabb összefüggésben Bhután proaktív megközelítése a Bitcoin-tartalékok kezelésére az amerikai kormány lehetséges jövőbeli stratégiáit tükrözi.
Jelenleg az Egyesült Államok esetén van a világ országai között a legtöbb Bitcoin a kormány birtokában – elsősorban lefoglalásokból. Donald Trump korábbi elnök kifejezte érdeklődését egy stratégiai Bitcoin-tartalék létrehozása iránt. Emellett Cynthia Lummis kriptopárti szenátor is ezt támogató törvényjavaslatot terjesztett elő. Ez lehetővé tenné az Egyesült Államok számára, hogy a következő öt évben évente 1 millió BTC-t szerezzen. Ez pedig azért hasonló útra tenné a két nemzet Bitcoin-stratégiáját. Nem teljesen, hiszen Bhután esetén állami kriptobányászatból származik a coinok mindegyike. Egyébként pont ezért Bhután esetén a mostani eladás, még ha profitszerzési céllal történt is, nem jelenti a Bitcoinnal szembeni álláspont megváltozását. Az ország hatalmas vízenergia-forrásainak köszönhetően komoly Bitcoin-bányászati rendszerrel rendelkezik. Ez pedig lehetővé teszi a készletek további bővítését. Bhutánról példát is lehet venni, hiszen megújuló energiaforrásból támogatják a decentralizált technológiát.