Egy klasszikus támasz épül a Bitcoin grafikonján

A jelenlegi ármozgása arra utalhat, hogy egy klasszikus formáció kezd kialakulni a Bitcoin grafikon képén.

A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen

Az elmúlt napokban a kereskedelmi háború jelentősen felforgatta a pénzpiacokat: az amerikai dollár jelentősen legyengült, a bitcoin több mint 8%-ot vesztett értékéből az elmúlt héten, az S&P 500 részvényindex pedig 10%-ot az elmúlt öt kereskedési napban. Megmutatjuk, hogyan kerüld el a pánikeladást.

Egy friss partnerség révén több millió európai vásárló használhatja majd kriptoeszközeit a mindennapi életben. Az új együttműködés révén a Kraken kriptotőzsde és a Mastercard most közösen dolgozik azon, hogy a digitális valutákkal történő fizetés valós alternatívává váljon a boltokban, éttermekben és online vásárlás során is. A cél: hogy a felhasználók bitcoinjukat és más kriptoeszközeiket több mint 150 millió Mastercard elfogadóhelyen költhessék el világszerte.

Ukrajnában régóta sarkalatos kérdés a kriptók helyzete. Az ország legfőbb pénzügyi szabályozó hatósága közzétett egy javaslatot egy új adózási mátrixra. Ez a kriptovalutából származó bevételek személyi jövedelemként való megadóztatásának javaslatát veti fel, bizonyos külföldi eszközfedezetű stabilcoinok lehetséges kivételével. Az új megközelítés a hatékony adópolitika szükséges válaszlépése a pénzügyi visszaélések megelőzéséhez és a digitális eszközök legális és felelős használatának megkönnyítéséhez.

Április negyedikén a bányászatra fordított teljes számítási teljesítmény, avagy a Bitcoin blokklánc hashrátája elérte a 972 exahash per másodperces (EH/s) történelmi szintet. Április ötödikén pedig a Bitcoin 16 éves történelmében először átlépte az 1 zetahash / másodperc teljesítményt, a mempool.space adatai szerint 1025 exahash per másodperces csúcsot elérve.

Gyenge inflációs adat jó hír lehet az USA kereskedelmi háborújára nézve

A Bitcoin árfolyama egészen 83 ezer dollárig emelkedett, miután az amerikai termelői árindex (PPI) a vártnál alacsonyabb adatot mutatott. A 3,3%-os várakozásokkal szemben csupán 2,7%-os éves emelkedést mért a statisztikai hivatal. A mag-PPI (amely az ingadozó árakat kiszűri) szintén meglepetést okozott, lefelé módosulva.

A hivatalos jelentés szerint a visszaesés főként az áruk árának csökkenéséből és nem szolgáltatások árának csökkenéséből ered. Elemzők szerint ez az adat jelentős fordulat az inflációs trendekben, és hosszú idő óta az első hónap, amikor a PPI havi alapon is csökkent.

Ennek ellenére a részvénypiac nem reagált érdemben. Az S&P 500 index 0,2%-kal esett pénteken, a Nasdaq stagnált. A kriptopiacon azonban pozitív volt az inflációs hír általános fogadtatása. Az alacsonyabb infláció ugyanis előnyös lehet Donald Trump stratégiájának, különösen a vámháborúk szempontjából.

A gyengülő dollár újabb lökést adhat a Bitcoin árfolyamának

A dollár gyengülése szintén pozitív jelet adhat a Bitcoin számára – legalábbis a korábbi tapasztalatok alapján.

Az amerikai dollárindex (DXY), amely a dollár erejét méri más főbb valutákhoz képest, először esett 100 pont alá 2022 óta. Ez lélektani szempontból is fontos szintnek számít a piacon.

Korábban, amikor a DXY többéves mélypontra került, a Bitcoin árfolyama jellemzően késleltetett ütemben, de látványos emelkedésbe kezdett. Venturefounder, egy ismert kriptoelemző szerint ez most is megtörténhet. Szerinte a DXY grafikonján egy erős negatív divergencia alakult ki, ami akár 90 pontig is lenyomhatja az index értékét.

„Legutóbb, amikor ilyen helyzet állt elő, a Bitcoin parabolikus emelkedésbe váltott a bikapiac utolsó szakaszában” – írta az elemző az X-en, egy RSI-adatokat is bemutató ábra kíséretében.

Bár a részvénypiac egyelőre nem reagált erre, a Bitcoin rajongók számára ez újabb ok lehet az optimizmusra – főleg, ha a gyenge dollár tovább növeli a kriptoeszközök vonzerejét.

A klasszikus támaszt építhet 80 ezer dollárnál a Bitcoin grafikon adatait elemezve

A híres technikai elemző, John Bollinger szerint a Bitcoin jelenlegi ármozgása arra utalhat, hogy egy klasszikus „W-alakú” dupla alj formáció kezd kialakulni. Ez alapján egy erős támaszszint épülhet most a 80 ezer dolláros árfolyamszint körül.

Klasszikus technikai formáció alakul ki a Bollinger band alapján a Bitcoin grafikonon

Bollinger, aki a Bollinger-bands nevű volatilitást mérőt mutatót alkotta meg, az X-en osztotta meg gondolatait. Az egyik indikátora, a %b mutató alapján úgy tűnik, hogy a Bitcoin egy dupla aljat próbál kialakítani. Ez gyakran egy hosszabb távú emelkedés előjele.

Ez a minta úgy néz ki, hogy először esik egy nagyot az ár, majd egy kisebb visszatesztelés következik. Ha ez a második „alj” magasabbra került, mint az első, az gyakran pozitív fordulatot jelez.

Bollinger ugyanakkor hozzátette: a megerősítés még hiányzik, tehát a befektetőknek érdemes egyelőre kivárni és türelmesnek lenni.

A heti és napi Bitcoin grafikon képein egyelőre nem látszik markáns trendváltás, de ha a minta befejeződik, az ár újra lendületet kaphat – ez pedig jó hír lehet a kriptobefektetők számára.

Túladott állapotban a tőzsdék

A Bitcoin árfolyama továbbra is szoros összefüggésben mozog az amerikai részvénypiaccal, különösen a Nasdaq indexszel – ezt erősíti meg Jurrien Timmer, a Fidelity Investments globális makrogazdasági igazgatója is.

Timmer szerint az S&P 500 index a Bollinger-szalagok alapján most már közel két szórással az átlag alá süllyedt, ami túlzott pesszimizmust jelezhet. Bár szerinte a piac túladott állapotban van, még nem ért el történelmi mélypontot.

Eközben egyre többen figyelnek a 70 000 dolláros BTC szintre, amely pszichológiai és likviditási szempontból is fontos támasz lehet egy újabb letörés esetén.

Timothy Peterson elemző is úgy látja: a Bitcoin csak akkor kezdhet visszapattanni, ha a részvénypiac – különösen a Nasdaq – is eléri a mélypontját. Szerinte a Nasdaq akár további 10%-ot is eshet, mielőtt megindulna felfelé, amit a Bitcoin is követhet.

Ha ez a forgatókönyv valósul meg, akkor a kriptopiac újra erőre kaphat a következő hetekben, feltéve, hogy a globális hangulat is javul.

Újra mozgolódnak a bálnák Trump bejelentése után

Donald Trump váratlan vámháborús fordulata után a kriptopiac is felbojdult – és a nagy BTC tárcák is azonnal aktivizálódtak.

Április 9-én az úgynevezett akkumulációs címekre egyetlen nap alatt 48 575 darab Bitcoin érkezett – ez az elmúlt két év legnagyobb beáramlása volt, mintegy 3,6 milliárd dollár értékben a CryptoQuant elemzése szerint.

A jelenség különösen figyelemre méltó, mert hasonló volumenű vásárlás utoljára 2022 februárjában történt, amikor az árfolyam még csak 38 000 dollár körül mozgott. Ez alapján a hosszú távú befektetők most is ugyanazt a stratégiát követik. A nagyobb esésnél vásárolnak.

A Santiment adatai szerint azon a napon, amikor a vámintézkedések felfüggesztését bejelentették, 132-vel nőtt azon tárcák száma, amelyek 10 BTC-nél többet tartanak. Ez a 10 BTC jelenleg is 800 ezer dollár feletti értéket képez. Ez arra utal, hogy az intézményi és nagyobb befektetők újra bizakodóbbá váltak a kriptopiac iránt.

Egyelőre még azonba nem tiszta az út felfelé

Bár az elmúlt napokban a Bitcoin árfolyama szépen pattant vissza, a nagyobb idősíkokról figyelve az eseményeket továbbra is érdemes óvatosnak maradni. Több technikai jelzés is arra utal, hogy a trendforduló még egyáltalán nem biztos, hogy megtörténik.

Az Bitcoin grafikon elemzéseiről híres Ali Charts elemző szerint az egyik legfontosabb figyelmeztető jel a halálkereszt, ami nemrég jelent meg a napi Bitcoin grafikon képén – ez akkor alakul ki, amikor a 50 napos mozgóátlag a 200 napos alá esik, és általában csökkenő trendet jelez.

A havi nyitó szint, ami jelenleg 82 500 dollárnál van, komoly ellenállásként viselkedik. Ráadásul az eddigi történelmi csúcsból húzott csökkenő trendvonal is nyomást gyakorol, ez most körülbelül 84 000 dollárnál húzódik. A fontosabb mozgóátlagok is távol vannak: az 50 napos 85 800, míg a 200 napos 87 000 dollár körül található.

Tehát bár az emelkedésre utaló jelek biztatóak, a technikai képet nézve egyelőre nem beszélhetünk biztos fordulatról. A következő napokban kiderül, sikerül-e áttörni ezeket a kulcsszinteket.