Mémcoint kereshetünk, ha hagyjuk monitorozni az agyhullámainkat

A Neiry Lab egy „gondolatért airdropot” koncepció alatt futó kampányt indít a felhasználók agyhullámait rögzítő eszközeinek népszerűsítésére. A kampány keretében mémcoinokat fizetnek majd a résztvevőknek azért, hogy a vállalat felhasználhassa és eladhassa az agyhullám-adataikat, amelyek iránt nagy a kereslet a kutatásban. Decemberben a kutatólabor óriási ismertségre tett szert a kriptovilágban, miután a Pythia nevű patkányon végzett kísérletük gyorsan elterjedt a közösségi médiában.

Pythia egy olyan chipet kapott az agyába drótozva, amely egy egyedi AI-modellhez kapcsolódik, amely az OpenAI ChatGPT-je, valamint az OpenAI rivális DeepSeek alapján készült. Ez a modell az emberi nyelveket agyi impulzusokká fordítja, amelyek Pythiát arra késztetik, hogy megnyomjon két gomb közül egyet. Ennek eredményeként Pythia állítólag olyan kérdésekre tud válaszolni, amelyekre nem vagy igen a válasz. A nem ilyen bináris válaszok kezelésén még dolgozik a labor.

Hatalmas üzlet lehet az agyhullámok áruba bocsátása

Mivel a patkány pillanatok alatt internetes híresség lett, a kriptodegenek létre is hoztak neki egy Solana mémcoint. Ezt aztán a Neiry Lab fel is karolta. Miután több mint 670000 dollár értékű tokent küldtek nekik, amelyet azóta egy Meteroa likviditási poolba helyeztek át. A PYTHIA nevű mémcoin a DEX Screener szerint januárban, mindössze 17 nappal a bevezetés után elérte az eddigi legmagasabb, 50 millió dolláros piaci kapitalizációt. Azóta meredeken korrigált, alig 9 millió dollár alá. A Neiry Lab, amelynek székhelye az oroszországi Moszkvai Állami Egyetemen található, a Pythián túl számos projektet visz. Finanszírozásának nagy részét kockázati tőkéből és termékeinek értékesítéséből szerzi. Ideértve a fejpántos és a fejhallgatós elmekövető eszközeit, amelyeket most a PYTHIA tokenek felhasználásával kedvezményesen is meg lehet vásárolni.

Az eszközök rögzítik a felhasználójuk elektroenkefalográfiai (EEG) adatait, amelyeket a vállalat szerint többek között a fókusz és a relaxációs szintekre tudnak lefordítani. A Neiry Lab azt állítja, hogy egyes pókerjátékosok már használták az eszközeit arra, hogy megértsék, milyen mentális állapotban voltak, amikor döntéseket hoztak a játék során.

Agyi adatok bányászata – nem is távoli jövő

Ha lehet hinni a Neiry szóvivőjének, hamarosan egy olyan platform is érkezni fog, amelyben agyi adatokat lehet majd „bányászni” coinokért cserébe. Ha a felhasználók beleegyeznek, akkor eladhatják az EEG-adataikat a Neiry Labnak, hogy azt a saját kutatásaiban használja fel, vagy más vállalatoknak adja el. Az EEG-adatokra nagy szükség van az agykutatásban, de meglehetősen kevés áll rendelkezésre. A Neiry ezért szeretné összegyűjteni és értékesíteni ezeket. A Neiry Labs szerint a felhasználóktól gyűjtött összes agyi adatot anonimizálják, így nem lehet visszakövetni, hogy kitől származik a felvétel.

A cég továbbá azt szeretné, ha a „gondolatért airdropot” rendszer a Stepn nevű move-to-earn alkalmazáshoz hasonlóan működne. A funkció a felhasználókat pozitív viselkedésért, például a meditálásért, több tokennel fogja jutalmazni. A szóvivő szerint arra akarják rávenni az embereket, hogy olyan életmódot próbáljanak élni, ahol kevésbé lesznek stresszesek. Mert az ilyen gondolatokért több tokent lehet kapni.