Nagy bejelentést tett egy, a TON hálózatán működő kriptotárca
A The Open Network (TON) ökoszisztémában elérhető egyik kriptotárca bejelentette, hogy támogatja a Tron blokkláncon lévő kriptoeszközöket. Szeptember 23-án a MyTonWallet nevű nem letétkezelői tárca közölte, hogy integrálni fogja a Tront és támogatni fogja a hálózaton elérhető eszközöket is. Ez magában foglalja a hálózat natív tokenjét, a Tront, a Tether USDt-t és más, a TRC-20 szabványt használó tokeneket. A MyTonWallet csapata elmondta, hogy ez az első tárca a TON ökoszisztémában, amely integrálja a Tron alapú eszközöket. A csapat úgy véli, hogy ez a lépés elősegíti a blokklánc-interoperabilitást.
A MyTonWallet csak követi a piaci trendeket
A MyTonWallet alapítója, Alexander Zinchuk úgy véli, hogy a felhasználók számára nagyon fontos a több láncon átívelő eszközök kezelése. Zinchuk azt is elmondta, hogy a lépés a TON ökoszisztéma jobb elfogadottságához fog vezetni. „Azáltal, hogy integrálódunk más nagy hálózatokkal, mint a Tron, célunk az ökoszisztémák áthidalása. Valamint a TON hálózat megnyitása a szélesebb közönség számára, ami nagyobb elfogadottságot és hozzáférhetőséget eredményez” – tette hozzá Zinchuk. A TON-alapú tárca azt is közölte, hogy a jövőben tovább fogja fejleszteni a különböző láncok közötti áthidalási képességeit. A projekt elmondása szerint a swapok lehetővé tételére és más blokkláncok, köztük a BNB Smart Chain, a Solana és az Ethereum integrálására fog összpontosítani. A bejelentés a szélesebb körű blokklánc-interoperabilitás irányába tartó trendet követi a kriptotéren belül.
Augusztus 6-án az Ethereum társalapítója, Vitalik Buterin bemutatta az Ethereum blokklánc interoperabilitási problémáinak megoldására vonatkozó terveit. Buterin elmondta, hogy az interoperabilitási kihívások megoldásai hamarosan nagy meglepetéseket okozhatnak. Szeptember 18-án a decentralizált tőzsde (DEX) aggregátor 1inch hálózat bemutatta a Fusion+-t, egy új láncok közötti swap megoldást. A funkció kombinálja az onchain és offchain likviditást a swapok működtetéséhez. Az ún. atomic swap technológiát használva támogatja a „mindent vagy semmit” tranzakciókat, azaz, ha egy swap meghiúsul, az összes pénzeszköz visszakerül az eredeti tulajdonoshoz. Eközben Jeff Garzik, a core Bitcoin-fejlesztő egy olyan protokollt alapított, amelynek célja a Bitcoin és az Ethereum blokkláncok „egyesítése” egy alagútnak nevezett funkció segítségével. A Hemi Network csapata azt állítja, hogy ez az alagút lehetővé teszi a Bitcoin és az Ethereum egymás mellett létezését, miközben megszünteti a hagyományos hídtechnológiával járó támadási lehetőségeket.