Edward Snowden kriptofasiszta valutának nevezte a CBDC-ket
Október 9-én Edward Snowden egy új írással jelentkezett, amelyben a központi jegybanki digitális valutákkal, a CBDC-kel kapcsolatos aggodalmait fejtette ki, és ezeket az eszközöket a legújabb veszélynek minősítette a horizonton. Snowden az okfejtésében odáig ment, hogy a CBDC-k szerinte nem innovatív termékek, hanem inkább lehetne nevezni azokat a kriptovaluták perverziójának és kriptofasiszta valutának.
Míg a politikusok és a modern banki kartellek üdvözlik a központi banki digitális valutákat, a kritikusak sokkal negatívabb értelemben látják a CBDC-ket, és egyszerűen egy centralizált adatbázisként tekintenek rá. Szombaton Edward Snowden a CIA és NSA korábbi alkalmazottja egy új cikket osztott meg a CBDC témakörben. Azt tudjuk már régóta, hogy Snowden nagy hívője a decentralizált kriptoeszközöknek mint az Ethereum, Bitcoin és Zcash. Azonban ha a CBDC-ékről van szó, már csak gondokat és aggodalmát tudja kifejezni a technológia adoptációjával kapcsolatban ezen a területen.
A CBDC is a perversion of cryptocurrency, or at least the founding principles and protocols of it—a cryptofascist currency, expressly designed to deny you the basic ownership of your money by installing the State at the center of every transaction. https://t.co/720SYvqzZM
— Edward Snowden (@Snowden) October 9, 2021
“El kell hogy mondjam nektek, hogy a CBDC NEM, megerősítem NEM egy digitális dollár,” emeli ki Snowden a cikkében. “Hiszen a dollár nagy része már most is digitális, már nem a pénztárcánkban a zsebünkben hordjuk magunkkal, hanem egy banknak az adatbázisában szerepel egy rekordként. Sem egy központi bank, sem pedig egy állam által kibocsátott kriptovaluta nem tudja betölteni a kriptovaluta eredeti vízióját,” magyarázta Snowden.
A CBDC egy kriptofasiszta valuta Snowden szerint
“A CBDC-ket inkább nevezhetjük egy kriptovaluta perverziónak, és semmiféleképpen sem tudja beteljesíteni a kriptovaluták alapelveit és protokolljait. A CBDC egy kriptofasiszta valuta, egy gonosz dolog. Úgy alkották meg, hogy elvegye a felhasználóitól a pénz alap tulajdonjogát. Az államot helyezi a középpontba, ami minden tranzakciót felügyelhet ebben a formában.”
Snowden arról is ír, hogy az emberek a munka által teremtik meg a saját életünknek a lehetőségeit. Minden embernek annyit kellene keresni, hogy elég pénzt gyűjtsön össze a nyugdíjához. De Snowden felteszi a kérdést, hogyha nem tud annyi pénzt összegyűjteni, akkor számíthat-e az államra, hogy az kisegíti majd és támogatni tudja az addig tapasztalt jólét fenntartásában? Tudja-e az állam támogatni a gondoskodását, gyógyítását? Snowden elmondja, hogy szeretné megkérdezni a Fed és az amerikai pénzügyminisztérium vezetőit, miért akarják centralizálni a pénzt? A szegény ember életében minden dolog központosítva vagy nacionalizálva van, miért akarják a kevés pénzét is centralizálni?