Edward Snowden a Shiba Inu befektetőit figyelmezteti
Edward Snowden arra figyelmeztette a befektetőket, hogy a „szemét” Shiba Inuval való üzletelés megdöbbentő veszteséggel járhat.
A hírhedt informátor, Edward Snowden kissé negatívan vélekedett a Shiba Inuról. Szerinte a mémérme nem más, mint a „Dogecoin klónja”, amely rendkívül veszélyes befektetési stratégiává válhat.
Egy nemrégiben megjelent tweetben a Nemzetbiztonsági Ügynökség egykori tanácsadója – Edward Snowden – lett a következő a sorban, aki nem bírta szó nélkül hagyni a Shiba Inu (SHIB) kapcsán kialakult jelenlegi őrületet. Annak ellenére, hogy az önjelölt Dogecoin-gyilkos az utóbbi időben egyik csúcsot a másik után döntötte, és a közvélemény figyelmét is elnyerte, az informátor nem hisz abban, hogy bölcs befektetés lenne.
Snowden a Dogecoinért sincs oda, de úgy véli a SHIB még annál is kockázatosabb, mivel az „nem is kutyapénz, hanem a kutyapénz klónja” – magyarázta.
A 38 éves férfi ugyanakkor azt tanácsolta az embereknek, hogy próbáljanak szerencsét a Shiba Inuval, amennyiben csak annyi pénzt fektetnek be, amit készek elveszíteni. Sokakat teljesen magával ragad a mémcoin körüli hájp és képesek a család összes megtakarítását az érmébe fektetni, aminek lehet, hogy sírás lesz a vége.
Szemét vagy sem, a Shiba Inu az elmúlt hónapokban a kriptopénzpiac legjobban teljesítője eszköze volt, mivel az ára 2021 eleje óta az egekbe ugrott. És bár sokan úgy vélik, hogy semmiféle hasznossággal vagy funkcionalitással nem rendelkezik, érdemes megjegyezni, hogy a piaci kapitalizáció tekintetében az egyik legnagyobb mémérme lett.
Snowden rühelli a CBDC-t
Egy másik pénzügyi eszköz, amelyről Snowdennek negatív véleménye van, a központi bankok által kibocsátott digitális valuta. A múlt hónapban úgy nyilatkozott, hogy a CBDC-k árthatnak a monetáris rendszernek, arra hivatkozva, hogy még nagyobb hatalmat adhatnak a kormányok kezébe, és kevesebb szabadságot hagynak az embereknek. Még tovább ment, a kriptopénz „perverziójának” és „kriptofasiszta valutának” nevezte őket.
Snowden példaként Kínát hozta fel, ahol a digitális jüan fokozatos felszabadításával kombinált kriptotiltás célja az, hogy tovább növelje az állam azon képességét, hogy minden egyes tranzakciót kontroll alatt tartson.