BNB chain néven rebrandeli magát a Binance Smart Chain
A Binance Smart Chain, a Binance kriptotőzsde saját blokklánca, BNB Chain néven hatalmas rebrandingbe kezdett bele. A márkaváltás elsődleges célja a blokklánc skálázhatóságának esetleges jövőbeni növelése. A BNB név mögött a „Build and Build”, vagyis kb „építs és építs” szókapcsolat áll. Az új lánc két részből fog állni. Az egyik a BNB Beacon Chain lesz, amely gyakorlatilag a korábbi Binance Chain frissített változata lesz. A másik a Binance Smart Chain, amely a jelenlegi BSC allánc frissített változata lesz. A BSC kompatibilis Ethereum alapú virtuális hálózatokkal, így okosszerződéseket is lehet rajta futtatni, ami miatt jelenleg afféle köztes blokkláncként funkcionál.
Célkeresztben az Ethereum dominanciája
A Binance nemrég bejelentette, hogy körülbelül 1 milliárd dollárt szánnak a BSC ökoszisztéma fejlesztésére. Igaz, a BSC blokkláncot korábban egyesek kritizálták, „túlzott centralizáltsága” miatt, valamint amiatt, hogy ez a lánc számos pump and dump csalás tárgyaként szolgáló tokennek adott otthont. A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao el is ismerte, hogy a BSC blokklánc tervezésénél tudatosan feláldoztak a decentralizáltságból, azért, hogy jobban tudjanak versenyezni az Ethereum blokklánccal. Az új BNB láncon az eddigi 21 helyett 41 validátor lesz, ami szintén a skálázhatóságot hivatott segíteni.
A fejlesztők mindezektől azt várják, hogy a BNB smart chain blokklánc rengeteg decentralizált GameFi, SocialFi és metaverzum applikációt vonz majd be. A kriptovilágban a blokkláncok ilyen jellegű alkalmazásából eddig túlnyomórészt az Ethereum profitált, igaz egyre jobban szorongatják a különböző alternatív blokkláncok. Ami például az okosszerződés alapú DeFi pénzügyeket illeti, ott egyre inkább előtérbe kerül a Cardano és a Solana hálózat is. Úgy tűnik, hogy a Binance most egy másik oldalról támadná be az Ethereum dominanciáját.
Ami a blokklánc mögött álló Binance kriptotőzsdét illeti, a cégnek nem volt zökkenőmentes a tevékenysége az utóbbi években. Egyes token alapú tőzsdei szolgáltatásaikat több országban is fel kellett függeszteniük, sőt számos helyen be is tiltották a Binance kriptotőzsdét, különböző jogi okok miatt. Talán részben ezért is próbálnak nyitni az említett új területek felé.