Új partnerség született, amely biztonságosabb blokklánc-kommunikációt ígér
Az EigenLayer blokkláncprotokoll és a LayerZero üzenetküldő protokoll fejlesztői bemutattak egy új rendszert, amely jelentősen javíthatja a blokkláncok közötti kommunikáció biztonságát.
A partnerséget október 2-án egy blogbejegyzésben jelentették be, bemutatva a CryptoEconomics Decentralized Verifier Networks (DVN) keretrendszerét, amely kombinálja a technikai hitelesítést és a gazdasági ösztönzőket, hogy biztonságosabbá tegye a láncok közötti adatcserét.
Az EigenLayer tavaly áprilisban debütált az Ethereum tesztnetén, azzal a céllal, hogy lehetővé tegye az Ethereum validátorok és eszközbirtokosok számára a más hálózatokon való stakelést.
A DVN keretrendszer technikai részletei
A megoldás több jelentős problémát orvosol a biztonság terén, mint például a gazdasági ösztönzők hiányát, a biztonságot biztosító résztvevők korlátozott bevonását és a meglévő biztonsági modellek rugalmatlanságát. A DVN-ek kihasználják a kriptogazdasági ösztönzőket, ahol a hitelesítők biztosítékként helyezik el az eszközeiket. A rendszer négy elsődleges mechanizmussal biztosítja a láncok közötti kommunikáció biztonságát. A hitelesítők letétbe helyeznek különböző eszközöket, például ETH-t vagy a protokoll natív tokenjeit, az EIGEN-t vagy a ZRO-t. Az üzeneteket ezután blokkláncokon keresztül továbbítják és hitelesítik. Ha eltérést találnak, a token-tulajdonosok szavazhatnak arról, hogy megvétózzák-e a feltett eszközöket. Ha a rosszindulatú viselkedés beigazolódik, a résztvevők által zárolt eszközöket elkobozzák. A DVN-eket nyílt forráskódúvá tették, így más fejlesztők is létrehozhatnak saját DVN-eket, testre szabott biztonsági paraméterekkel.
Kapcsolódó: Több százmillió dollárt oszt szét az EigenLayer airdropja
Röviden, a blogbejegyzés szerint a rendszer előnyei közé tartozik a láncok közötti üzenetküldés nagyobb biztonsága és a becsületes viselkedés pénzügyi ösztönzése.
A LayerZero protokoll DVN-hálózatán egyébként jelenleg 35 különböző entitás működik, köztük az Oracle-szolgáltatások, mint például a Google Cloud. Elmondásuk szerint a keretrendszer elfogadásával a blokklánc jövőjét „a bizalom, az átláthatóság és az elszámoltathatóság fogja meghatározni”.
Az EigenLayer rendszer jelentős összegű, jelenleg 10,8 milliárd dollárnyi zárolt eszközt kezel, bár a DefiLlama adatai szerint ez az érték az elmúlt négy hónapban közel 50%-kal csökkent. Az EIGEN token kereskedési debütálása során a top 100 legnagyobb kriptoeszköz közé emelkedett, ami jelentős érdeklődést váltott ki a piacon.