A Bitstamp és a Stripe partnerségre lépett, jönnek az egyszerű kriptoszolgáltatások Európában

A Bitstamp kriptotőzsde bejelentette, hogy partnerségre lép a Stripe fizetési szolgáltatásokat biztosító vállalattal az egyszerűbb kriptofizetések lehetővé tételére. Az együttműködés révén kifejezetten az európai ügyfelek számára szeretnék megkönnyíteni a kriptovaluták vásárlását.

Az általuk megjelent sajtóközlemény szerint a Bitstamp végzi el az európai kriptopiacon a fiat valutáról kriptovalutára történő átváltást, és biztosítja az így megvásárolt digitális eszközök jóváírását a fogyasztók számára.

Az egyezség részeként a tőzsde a Stripe személyre szabható widgetjét fogja használni, amely lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy könnyedén integrálják a kriptovásárlási lehetőségeket weboldalaikra vagy alkalmazásaikba. Az onramp terhcnológia optimalizálva van az euró vagy más fiat valuták kriptovalutákra való átváltására, beleértve a Bitcoint (BTC), az Ethert (ETH), az USD Coint (USDC), a Solanat (SOL) és a Stellart (XLM). Azt azonban fontos megjegyezni, hogy a widget nem lesz elérhető a brit ügyfelek számára. A vállalat emellett az ügyfelek ellenőrzését és a díjak kezelését is elvégzi.

A megállapodásnak köszönhetően a kriptotárcák, az NFT-piacterek és a DApp-ok európai felhasználóik számára lehetővé tehetik, hogy felhasználóik közvetlenül a platformjukon vásárolhassanak kriptót.

Bővül az európai kriptopiac

Még júliusban jelentette be a Stripe, hogy kiterjeszti kriptovaluta integrációját az Európai Unióban. Ennek értelmében a vásárlók számára elérhetővé vált a különféle kriptovaluták vásárlása hitel- vagy betéti kártyáik használatával, amelynek köszönhetően egyszerűbben tudnak kriptovalutákat vásárolni.

Júniusban pedig a vállalat egy másik kriptotőzsdével, a Coinbase-zel lépett partnerségre a stabilcoin fizetések támogatása érdekében, amivel gyorsabb és olcsóbb tranzakciókat kínálnak a felhasználóknak.

A CoinWire jelentése szerint a globális kriptovaluta-kereskedelm forgalma 2024-ben meghaladhatjaja a 108 billió dollárt, ami közel 90%-kal magasabb lehet, mint 2022-ben elért érték. Fontos megjegyezni, hogy a kriptokereskedelemben Európa áll az élen, ugyanis a globális forgalom 37,32%-át itt bonyolítják le.

Az EU által elfogadott MiCA szigorú szabályaival is jelentős hatással lesz az európai kriptopiacra, amely a kriptoügyletek biztonságát és átláthatóságát hivatott fokozni. A vállalatok így a hatóságok részéről meglepetések nélkül tudnak működni, lehetővé téve a stabil fejlődést a kriptoökoszisztémában.