Bitcoin Ordinals NFT-kkel jönnek a luxusmárkák

A világhírű Bugatti autógyár és a londoni Asprey luxusmárka egy közös limitált kiadású tojáskollekcióval száll be a digitális gyűjtemények piacára, melyhez a Bitcoin Ordinals protokollját fogják használni – adta hírül a Bitcoin Magazine.

A Bugatti közleménye szerint az Asprey Bugatti Tojáskollekció lesz az “első olyan Bitcoin blokkláncon tárolt digitális művészeti gyűjtemény, amit két luxusmárka közösen hoz létre a legmodernebb digitális technológiával, így garantálva, hogy az alkotás örökre megőrizze értékét.” A kollekció fizikai darabjait az Asprey Studio fogja elkészíteni innovatív anyagokból és modern gyártási technológiák felhasználásával.

Bár Magyarországon kevésbé ismert, az Asprey a divat világában egy patinás, nagy névnek örvendő márka: története egészen 1781-ig nyúlik vissza, és a mai napig a brit királyi család egyik kedvenc luxusmárkája. Az Asprey főként ékszereket, órákat, kiegészítőket, és bőrárukat gyárt, világhírét pedig a kézműves technikával készült termékeinek és azok kifinomult kivitelezésének köszönheti.

A közlemény szerint a „Royale Edition” kollekció tojáshéja szénszálból készül, és egy „hosszú és bonyolult technológiai folyamat végére éri el a tökéletes tojásformát”. A tojás felületén a “Táncoló elefánt” Rembrandt szobor motívuma látható, mely a valaha készült legfényűzőbb autóként elhíresült Bugatti Type 41 Royale motorháztetejét is díszíti.

A projekt szakmai partnere a kaliforniai székhelyű Metagood lesz, mely korábban az OnChainMonkey NFT sorozattal vált közepesen ismertté, de befektetői között tudhatja többek közt a Litecoint megalkotó Charlie Leet, a Sandbox társalapító Sebastian Borget-t, az Etherscan CEO Matthew Tant, vagy olyan a popkultúrából és üzleti életből ismert embereket, mint Owen Wilson színészt.

„Büszkék vagyunk arra, hogy bemutathatjuk az Asprey Bugatti Tojáskollekciót, mely nem csak a gyártási technológiával feszegeti a határokat, hanem szakmai partnerünk, a Metagood által kódolt generatív művészet is a szobor tojásformájának egyenletét használva hozza létre a Bitcoin blokkláncon az NFT-ket, mely önmagában is megállja a helyét művészeti alkotásként” – mondta Ali Walker, az Asprey Studio kreatív igazgatója.

Wiebke Ståhl, a Bugatti International ügyvezető igazgatója szerint „az Asprey Bugatti Tojáskollekció létrehozása csodálatos tisztelgés a Bugatti történelme, és az alapító Ettore Bugatti alkotásai előtt, melyeket azzal az úttörő szellemmel és a részletekre való odafigyeléssel tervezett, mely mára a világon mindenhol elismertté és népszerűvé tette a Bugattit.”

Az Asprey és a Bugatti közreműködésével létrejött hibrid digitális művészeti projekt fontos üzenettel szolgál az NFT piacnak is, hiszen az Ethereum, vagy a Solana blokklánc helyett az elmúlt hónapokban felkapott Bitcoin Ordinals protokollra érkezik. A Bitcoin Ordinals ezzel tovább erősíti pozícióját az első számú “komoly” NFT blokkláncként, mely a Bitcoin reputációját és dominanciáját kihasználva kiváló terep lehet minden hasonló luxus projekt számára.

Az Ordinals-ról korábban mi is írtunk, ez a szatosik sorszámát nyomonkövető technológia lehetővé tette, hogy ne csak az ERC-n, vagy a Solana blokkláncon lehessen NFT-ket tárolni, hanem közvetlenül a Bitcoin blokkláncán is. A protokoll megalkotója Casey Rodarmor, a Bitcoin Core egykori munkatársa, az Ordinals pedig ezen rövid idő alatt is egy újabb mini-NFT bikapiacot tudott generálni az új Bitcoin NFT projektek számára.