Bitcoin milliárdos amerikai ikerpár angol fociklubbot vesz
Az angol foci fellegvára, a Premier League, a világ legértékesebb futballbajnoksága a maga 11,83 milliárd dolláros értékével és olyan csapatok alkotják, mint a dubaji állam által birtokolt Manchester City, a Glazer-család játékszere, a Manchester United vagy a viszontagságos körülmények között tulajdonost váltó Chelsea FC. A bajnokság médiaértékéről mindent elmond, hogy több, mint kétszer olyan értékes, mint a második La Liga.
Most újabb sikeres milliárdos családdal bővül az angol liga tulajdonosi szerkezete, ugyanis Tyler- és Cameron Winklevoss részesedést szereztek a Real Bedford FC-ben, részesedésüket pedig Bitcoinban vásárolták meg, a csapatnak pedig nem kisebb az álma, minthogy egy napon a Premier League-ben szerepeljenek.
A Winklevoss-ikrek osztoznak Peter McCormack víziójában
A Real Bedford FC-t 2002-ben alapították, a Bedford United és az US Valerio egyesüléséből jött létre. A csapatot 2021-ben vásárolta meg Peter McCormack, Bitcoin Podcaster, akinek az az álma, hogy egy napon a Premier League-be vezesse szülővárosa csapatát, ahol egyébként 200 ezer ember lakik.
Az RBFC-hez csatlakozott Cameron és Tyler Winklevoss, akik tulajdonrészüket 4,5 milliárd dollárnak megfelelő Bitcoin-ért szerezték meg. A finanszírozást a klub Bitcoin-kincstárának létrehozására, az infrastruktúra fejlesztésére, az edzőközpont felújítására, valamint a lány- és ifjúsági csapatok folyamatos támogatására fordítják. McCormack elmondása szerint a Bitcoin-alapú futball klubot szeretné megvédeni a hosszú távú fiat leértékelődésről – ez alatt arra gondol, hogy a futball-infláció mára olyan mértéket öltött, hogy a Chelsea FC-t 2022-ben például 5,4 milliárd dollárért vásárolta meg Todd Boehly amerikai multimilliárdos és azóta több, mint 1 milliárd dollárt költött játékos igazolásokra.
Ismerd meg a RBFC -t
A Real Bedford FC jelenleg a Spartan South Midlands League-ben szerepel, amely az angol vonal 9. osztályának feleltethető meg. A csapatot eredetileg 1957-ben alapították, legnagyobb sikerük az angol FA kupa selejtezőjébe való eljutás volt, ez pedig háromszor sikerült nekik. A csapat otthona a McMullen park, ahova nagyjából 1500 néző fér be.
Peter McCormack vezetésével a csapat tavaly feljutott a Spartan South Midlands League legfelső osztályába, ez történetük legmagasabb szereplése. McCormack elképzelései szerint a csapatnak bajnokságról bajnokságra kell haladnia, céljuk egyértelműen a Premier League-be való feljutás. Ezt a víziót látták meg a Winklevoss-ikrek is, akik egy „álomba” fektettek be. A világ harmadik legsikeresebb ikerpárjának becsült vagyona 1,5 milliárd dollárra tehető, jelenleg tulajdonlásuk alatt áll a Gemini kriptotőzsde is.
Az RBFC kriptovaluta-elfogadása nemcsak a finanszírozási szerkezetben nyilvánul meg, hanem a csapat elfogad Bitcoin-t a meccsnapi jegyértékesítéskor, a shopban található merchandise-ért és a büfében is lehet kriptovalutával fizetni. A Winklevoss-testvérek úgy gondolják, hogy nemcsak egy futballklub részesedését vásárolták meg, hanem mélységesen egyetértenek McCormak meggyőződésében, hogy a Bitcoin képes lehet felülmúlni a fiat valutákat, ez pedig a Premier League-be segítheti az RBFC-t egy napon.
Ugyanezen céllal vásárolta meg egyébként az ismert színészpáros, Ryan Reynolds és Rob McElhenney a Wrexham AFC-t 2020-ban, akik azóta eljuttatták a csapatot a legfelső négy osztályba, és olyan játékosokkal hozták őket szóba, mint a Real Madridot is megjárt Garreth Bale.
Kriptovaluták és az angol foci
A világ legértékesebb labdarúgó bajnoksága természetesen elsődleges színtere a kriptovaluta szponzorációknak, ahol a stadionok mellett a csapatok is viselik a fiatal iparág szereplőinek logóit. Az első osztályban játszó 20 csapatból 18 rendelkezik valamilyen kriptovaluta-projekttel kötött együttműködéssel, Anglia egyik legsikeresebb klubja, a Liverpool FC saját NFT-kollekcióval rendelkezik, a tavalyi Bajnokok Ligája győztes Manchester City szoros együttműködésben áll az OKX kriptotőzsdével, míg a Manchester United a Tezos-sal áll partnerkapcsolatban.