Fél éve nem mozdult meg a bitcoin kínálatának majdnem fele
A Glassnode kriptoelemző cég jelentése szerint a rendelkezésre álló bitcoin készletének 45%-a nem mozdult meg az utóbbi hat hónap során, amelyet az onchain adatok is megerősítenek.
Annak ellenére, hogy nem olyan rég a bitcoin árfolyama BTC Price rekordmagasságokat ért el, majd pedig volatilis hangulatot mutatott, a tulajdonosok nagy része inkább megtartotta digitális eszközeit, mintsem hogy eladta volna azokat. Ez alapján a bitcoin-közösség többsége inkább a hosszú távú nyereségre fókuszál, miközben megpróbálja átverekedni magát a volatilis időszakon.
A realizált kapitalizációs HODL hullámokkal tovább magyarázhatjuk, hogy a bitcoin készletének mozdulatlanságát, azzal, hogy a hosszú távú tulajdonosok (HTT), vagyis akik legalább 155 napja tárolják kriptójukat, jelentősen hozzájárultak a piac dinamikájához mind az all-time high előtt, mind pedig utána. Annak ellenére, hogy a HTT-k a márciusi történelmi csúcs körül jelentős mértékben elosztották az eszközöket, a közelmúltbeli adatok a felhalmozás felé való visszatérésre utalnak, és a kereskedési napok kevesebb mint 1,7%-ánál nagyobb elosztási nyomást regisztráltak. A HTT-k által tartott vagyon százalékos aránya nem csak stabilizálódott, hanem újra növekedni kezdett, ami azt jelzi, hogy a tapasztalt befektetők hisznek a Bitcoin értékállóságában.
A kriptopiac alakulása
A hosszú távú tulajdonosok magatartása jelentős hatással van a piaci dinamikára. A közelmúltban bekövetkezett elmozdulások az eladás helyett a megtartás irányát mutatják az eladási nyomás lassulásával, ami hozzájárul a BTC árfolyamának stabilizálódásához és emelkedéséhez. A világ legismertebb kriptovalutájának története során a HTT-k magatartása jelezte a bitcoin piaci állapotát, mivel az eszközök megtartása gyakran a piac fellendülésének volt az előjele.
A Crypto Fear & Greed Index (Félelem és kapzsiság) közelmúltbeli ingadozásai azt mutatják, hogy a kriptó egészét bizonytalanság jellemzi. Ezzel szemben a globális likviditással kapcsolatban a szakértők optimisták, és egyes vélemények szerint a kriptovaluták profitálhatnak a pénzügyi politika lazításaiból. A globális likviditás növekedése általában több befektetésre álló pénzt eredményez, ami növeli az olyan eszközök iránti keresletet, mint a bitcoin.
A „régebbi” érmék on-chain mozgását mutató elemzések és a hathónapos mélypontok újrajöttével kapcsolatos aggodalmak hozzájárulnak az uralkodó piaci nyugtalansághoz. Ezt az aggodalmat azonban ellensúlyozza a globális likviditási trendekhez és monetáris politikákhoz kötődő növekvő optimizmus, amely kedvezhet az olyan kriptovalutáknak, mint a bitcoin. Amikor a „régebbi” érmék, vagy azok, amelyeket hosszú ideig nem mozgattak, elkezdenek gazdát cserélni, az azt jelzi, hogy a hosszú távú tulajdonosok vagy profitot vesznek ki, vagy átcsoportosítják a készleteiket, ami hatással lehet a piac dinamikájára.